Celulitida

Celulitida je estetickým, ale také zdravotním neduhem, který se vyskytuje hlavně na hýždích a stehnech. Říká se mu také pomerančová kůže, protože tento jev ji velmi připomíná.

Vzniká kvůli tomu, že se zvětšuje objem podkožních tukových buněk. Ty se tlačí do povrchu kůže a tvoří v ní různé dolíčky, jež se svým vzhledem podobají struktuře pomerančové kůry. V těchto místech také dochází k následnému snížení průtoku lymfy a krve.

U žen se celulitida vyskytuje častěji než u mužů. Navíc se ženám ve zmiňovaných partiích vyskytují a ukládají ve větším množství tuky.

Léčba celulitidy není snadná. Do určité míry se jí dá předcházet pomocí zdravého jídelníčku, pohybové aktivitě a také pitným režimem. Pokožku a její kvalitu velmi podporuje také saunování a otužování. Velký zájem o tuto problematiku také projevuje kosmetický průmysl, který nabízí různé řady krémů a peelingů. Většina z nich funguje na principu podpory krevního oběhu, který urychluje látkovou výměnu. Skutečnou příčinu ale odstranit nedokážou, ta tkví v životosprávě a může na ní mít nepříznivý vliv i genetika.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

2 051 701 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?