Dýňový kompot recept

Ingredience na 1 porci

Dýně Hokkaido3000 g
Cukr bílý750 g
Voda čistá1.5 litry
Kyselina citronová15 g
Ananasové aroma3 lžičky

Postup kompot

1

Dýni nakrájejte na kostičky a vložte je do velké nádoby.

2

Přidejte k nakrájeným dýním cukr, vodu, 3 lžičky kyseliny citronové a 3 lžičky ananasového aroma.

3

Všechny suroviny promíchejte a nechejte cca 2 hodiny odstát.

4

Následně všechny ingredience do sklovata svařte.

5

Vzniklou směsí naplňte sklenice a 20 minut sterilujte při teplotě 85 °C.

Dýňový kompot je originální pochutinou, kterou je vhodné připravit nejenom v období Halloweenu. Kompot z dýně je příjemně sladký a vzhledově připomíná broskvový kompot. Pro ještě větší chuťový zážitek servírujte dýňový kompot s porcí kvalitní šlehačky. Před naplněním nezapomeňte sklenice důkladně vyčistit.

Dýňový kompot a hokaido polévka

K dezertu si dopřejte výtečný recept na kompot z dýně a k obědu si připravte dýňovou polévku. Hokaido polévka je jednou z vůbec nejoblíbenějších polévek na světě. Nejenom, že si na ní božsky pochutnáte a dostatečně vás zasytí. Ještě navíc vám dýně dodá spoustu minerálních látek i vitaminů třídy A, B nebo C. Hokaido polévka také poslouží jako kvalitní zdroj vlákniny a můžete si ji dopřát i v rámci diety. Obsahuje totiž velmi málo kalorií. Těsně před konzumací polévku posypejte dýňovými semínky. Doporučujeme ji doplnit i krutony z celozrnného pečiva.

Hruškový kompot recept

Výborné kompoty se ale dají připravit i z jiných surovin. Uvařte si třeba hruškový kompot, jehož chuť je vylepšena přidáním voňavého hřebíčku a hubnutí podporující skořice. Svým aromatem vám bude hruškový kompot připomínat čas Vánoc. Doplňte kompotem z hrušek třeba grilovaný hermelín nebo sýrový talíř. Hrušky se navíc řadí mezi ty vůbec nejzdravější druhy ovoce. Zlepšují imunitu a pomáhá v boji s různými nemocemi. Stejně tak oblíbený je i rebarborový kompot. Recepty s rebarborou jsou vyhledávané na jaře, kdy rostlina dozrává. Kromě kompotu je oblíbeným receptem s rebarborou také koláč.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 34 Kj

Bílkoviny0.02 g
Sacharidy2 g
Sacharidy z cukrů1 g
Vláknina0.02 g
Vápník0.29 g

Alergeny

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.