Holandské karbanátky se sýrem recept


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/248079/virtual/www/wp-content/themes/pestry-jidelnicek/single.php on line 149

Ingredience na 1 porci

Mleté vepřové maso500 g
Sýr eidam 20% tuku200 g
Vejce1 kus
Sůl2 špetky
Pepř1 špetka
Strouhanka250 g

Postup karbanátek

1

Mleté maso smíchejte s nastrouhaným sýrem a vejcem.

2

Přidejte do směsi sůl, pepř a vytvořte tvar karbanátku.

3

Obalte karbanátky v trojobalu a z obou stran dozlatova osmahněte.

Holandské karbanátky se sýrem jsou skvělým receptem, který je dokonale jednoduchý, a tak ho zvládnou uvařit opravdu všichni. Pro vylepšení chuti karbanátky z mletého masa se sýrem okořeňte ještě nějakými bylinkami. Výbornou volbou je oregano, tymián nebo třeba majoránka. Pokud si chcete vykouzlit dietnější verzi pokrmu, upečte karbanátky se sýrem v troubě. Ideálně holandské karbanátky se sýrem servírujte s vařenými bramborami a přílohovým zeleninovým salátem. Aby vám klouzaly lépe do krku, zkuste si k nim připravit i domácí tatarku. 

Holandské karbanátky vs. kapustové karbanátky v troubě

Karbanátky jsou velmi oblíbeným receptem, a tak existuje spousta možností, jak si tuto pochutinu připravit. Vyzkoušet kromě holandských karbanátků se sýrem můžete i kapustové karbanátky v troubě. Právě díky tomu, že se kapustové karbanátky připravují v troubě, nikoliv na pánvi, se jedná o zdravější verzi pokrmu. Stejně tak chutné, jako jsou kapustové karbanátky v troubě, jsou i například brokolicové karbanátky. Obsahují nejenom značnou dávku vitaminů, ale také pomáhají urychlovat metabolismus, a tak budete rychleji spalovat přijaté kalorie.

Další karbanátkový tip: čočkové karbanátky

Pro přípravu karbanátků se dá využít nejenom výše zmíněná zelenina, ale i luštěniny. Oblíbené jsou třeba čočkové karbanátky. Ty obsahují zanedbatelné množství kalorií a navíc se připravují ze špaldové, nikoliv pšeničné mouky. Stejně jako karbanátky z mletého masa se sýrem i čočkové karbanátky si nejvíc vychutnáte v doplnění brambor. 

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 352.409 Kj

Bílkoviny6.78 g
Sacharidy1.26 g
Tuky5.74 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)1.55 g
Cholesterol0.2 g
Sodík0.07 g
Vápník0.03 g

Alergeny

  • Mléko a výrobky z něj
  • Vejce a výrobky z nich
  • Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2023 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.