Kuřecí špízy v troubě

Ingredience na 1 porci

Kuřecí prsa2 kusy
Papriková klobása200 g
Rajčata cherry5 hrstí
Cibule2 kusy
Paprika žlutá1 kus
Paprika zelená1 kus

Postup špízy

1

Omyjte a na kostky nakrájejte kuřecí prsa. Vložte je do misky a přidejte k nim marinádu podle vlastního výběru.

2

Nechejte naložené maso odpočinout v lednici.

3

Mezitím si nakrájejte na kolečka klobásy a na trojúhelníčky papriky s cibulí.

4

Na špejli napíchněte papriku, rajčátko, cibuli, vychlazené maso, klobásu a takto opakujte stále dokola.

5

Připravené špízy vložte do trouby předehřáté na 200 °C a pečte zhruba 15 minut, poté špíz otočte a ještě chvíli pokračujte v pečení.

Kuřecí špízy v troubě jsou skvělou volbou, pokud nemáte, anebo se vám zrovna nechce připravovat gril. Špízy z trouby chutnají nejlépe v doplnění amerických brambor a nějakého zeleninového salátu. Kuřecí špíz samozřejmě můžete doplnit o jiné ingredience nebo zaměnit kuřecí maso třeba s krůtím. Představivosti se u sestavování špízů určitě meze nekladou. Co se týká marinády, můžete si na špízy z trouby pořídit již hotovou anebo si připravit vlastní.

Kuřecí špízy v troubě vs. sýrový špíz

Nejenom kuřecí špíz je chutným a skvělým občerstvením na party. Své uplatnění určitě najde i sýrový špíz. Na přípravu sýrového špízu bychom vám doporučili eidam, olomoucké tvarůžky a z řad zeleniny papriku s ředkvičkami. Sýry si nakrájejte na kostičky, stejně tak pokrájejte i zeleninu a střídavě suroviny vrstvěte na špejli. Sýrový špíz podávejte s čerstvým pečivem, zeleninou a úžasně se hodí i sklenka vychlazeného kvalitního vína.

ˇ

Zdravý tvarohový koláč jako dezert

Po vydatném obědě si určitě rádi dopřejete nějakou sladkou tečku. Výbornou a v rámci možností i dietní variantou je zdravý tvarohový koláč. Kromě tvarohu v koláči naleznete i jablka, díky kterým je výsledný pokrm krásně vláčný a šťavnatý. Zdravý tvarohový koláč se navíc peče zcela bez mouky. Jedná se tak o dezert vhodný pro všechny, dokonce i pro vegany. Kromě jablek můžete zkusit přidat i borůvky nebo jakékoliv jiné ovoce. Pokud si k obědu připravíte špízy z trouby a k dezertu zdravý tvarohový koláč, rozhodně nešlápnete vedle.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 1109 Kj

Bílkoviny39.17 g
Sacharidy22 g
Sacharidy z cukrů6 g
Tuky3.29 g
Vláknina8 g
Vápník37 g

Alergeny

Graf nutričních hodnot

Mohlo by vás zajímat

© COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.