Okurkový salát se smetanou recept

Okurkový salát

Ingredience na 1 porci

Okurka salátová1 kus
Smetana 12%200 g
Sůl1 špetka
Pepř1 špetka
Ocet5 ml
Cukr bílý20 g

1

Oloupejte a nastrouhejte okurku.

2

Ochuťte ji cukrem, pepřem, octem, solí, zalijte lehce vodou a promíchejte.

3

Nakonec zalijte směs smetanou, případně podle potřeby dochuťte.

,Mnoho lidí by možná ani nenapadlo hledat si na okurkový salát recept. Hlavní ingrediencí je pro okurkový salát zálivka, která je velmi jednoduchá a potřebné potraviny má každý doma. Zálivka na okurkový salát však nemusí být pouze z vody, octa, soli a cukru. Nálev na okurkový salát ozvláštníme například připravením okurkového salátu se smetanou. Okurkový salát se smetanou může posloužit jako příloha k různým jídlům, výborný bude například pokud si hodláte připravit kebab recept. Další možnou variantou je, když si připravíme rajčatovo okurkový salát nebo okurkový salát s jogurtem. Jedná se o lehké varianty pokrmů, které si můžete připravit i v případě, že je součástí vašeho jídelníčku například keto dieta.

Okurkový salát lze připravit také ještě v lehčí verzi a to bez smetany. A to pouze s octovou zálivkou, solí a pepřem. Octová zálivka okurkový salát také zjemní a ten se tak stane osvěžením k jakémukoli hlavnímu chodu. Dle vašich chutí a preferencí lze také okurkový salát zakápnout olivovým olejem nebo přidat nadrobno nakrájenou cibuli. Okurkový salát se hodí do zdravého jídelníčku nejen díky obsahu vitamínů, ale také vlákniny a minerálních látek.

Okurkový salát či zelný salát coleslaw?

Skvělou přílohou k hlavnímu chodu může být také zelný salát coleslaw. Pro veselejší barvy do něj použijte jak bílé zelí, tak i červené. Salát coleslaw recept obsahuje v poměru jedna ku jedné majonézu a bílý jogurt. Pokud chcete zkusit o něco zdravější variantu, volte větší poměr bílého jogurtu než majonézy. Zelí je ingredience plná vitamínu C a minerálních látek, jako je hořčík, fosfor, vápník či draslík.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 90.9 Kj

Bílkoviny0.09 g
Sacharidy3.08 g
Sacharidy z cukrů1.07 g
Tuky0.13 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)0.07 g
Vláknina1 g

Alergeny

  • Mléko a výrobky z něj

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.