Polentové knedlíky plněné hlívou

Ingredience na 1 porci

Máslo8 g
Česnek1 stroužek
Hlíva ústřičná100 g
Olej olivový1 ml
Vejce1 kus
Cibule červená0.5 kusy
Špenát čerstvý100 g
Sůl1 špetka
Pepř1 špetka
Škrob kukuřičný5 g
Voda200 sklenic
Polenta100 g

Do hrnce dejte vodu, sůl, máslo (nebo olej) a přiveďte k varu. Přisypte polentu a míchejte cca 3-4 minuty, než se začne tvořit koule těsta, která se nechytá se stěny hrnce. Odstavte a nechte zchladnout. Dejte vařit do většího hrnce vodu na knedlíky.

 

Na 1 lžíci oleje na pánvičce necháme zesklovatět 1/2 cibule, přidejte nakrájenou hlívu a za stálého míchání restujeme, než se odpaří všechna voda z hlívy. Přidáme vejce, sůl, pepř, promíchejte a dejte stranou .

 

Opět na lžíci oleje nechte zesklovatět druhou polovinu nasekané cibule, přidejte špenát a na snížené teplotě nechte dobře prohřát. Přidejte prolisovaný česnek, sůl, pepř, vejce a míchejte, dokud se vejce nesrazí (kdo nemá rád – nebo nechce konzumovat příliš mnoho vajec, může tento krok vynechat).

 

Do vychladlé polenty přidejte solamyl nebo kukuřičný škrob (na 1 porci 2 lžičky) a ze vzniklého hladkého těsta udělejte placičky velikosti dlaně. Na každou placičku dejte lžičku hlívy a uzavřete ji do kulatého tvaru. Všechny hotové knedlíky vložte do vody přivedené k varu, lehce promíchejte a vařte, dokud nevyplavou knedlíky – cca 4 minuty.

 

Na talíř dejte připravený špenát a na něj rozmístěte uvařené knedlíky, 4-5 na porci.. Dále můžete ozdobit orestovanou cibulkou podle chuti.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 467.944 Kj

Bílkoviny6.8 g
Sacharidy4.44 g
Tuky7.3 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)2.95 g
Trans mastné kyseliny (z tuků)0.41 g
Cholesterol0.2 g
Vláknina0.05 g
Sodík0.07 g
Vápník0.04 g

Alergeny

Mléko a výrobky z něj

Vejce a výrobky z nich

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.