Zdravé tvarohové muffiny i bez mouky

tvarohové muffiny

Ingredience na 1 porci

Měkký tvaroh250 g
Mouka hladká200 g
Olej řepkový100 ml
Vejce1 kus
Cukr bílý150 g
Kypřící prášek do pečiva4 g
Vanilkový cukr1 balení
Jahody zahradní50 g
Borůvky50 g

Tvarohové muffiny postup

1

Vyšleháme vejce s cukrem a vanilkovým cukrem do pěny, přidáme olej a tvaroh a pořádně zamícháme.

2

Postupně přisypáváme mouku po částech, aby se nám v těstě neudělaly hrudky. Spolu s moukou vmícháme i prášek do pečiva. Nakonec přidáme kousky ovoce dle vlastního výběru. Můžeme i nakombinovat různé ovoce v jedné várce.

3

Lžící plníme košíčky nebo plech na muffiny. Pokud používáme plech, tak ho ještě vymažeme olejem nebo máslem. Pečeme cca 20min na 180 stupňů.

Tvarohové muffiny jsou lehký dezert ale i lehká svačina pro děti například do školy. Muffiny s tvarohem obsahují méně mouky a jejich konzistence je vláčná právě díky obsahu tvarohu.

Kdo chce, může si zdravé muffiny s tvarohem připravit i bez mouky. Stačí vyměnit část mouky za hrst ovesných nebo rýžových vloček a přidat další vejce. V podstatě se pak konzistence tvarohových muffinů bez mouky bude blížit klasickému dortu cheesecake. Pro čtenáře, které trápí příznaky celiakie, doporučujeme raději zahrnout do jídelníčku tuto variantu. Diagnózu celiakie určí až doktor, ale správným stravováním je možné si od příznaků alespoň dočasně ulevit.

ˇ

Zdravé muffiny s tvarohem je možné bez výčitek zahrnout i do jídelníčku pro děti, které se po nich jen utlučou. Pro rodiče je to skvělý způsob, jak do svých ratolestí dostat trochu čerstvého ovoce a vitamínů. Muffiny jsou prostě v kurzu a nejen muffiny s tvarohem, takže dětem udělají radost. Pro aktivní sportovce doporučujeme do těsta přidat trochu proteinu a proteinové tvarohové muffiny jsou na světě.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 400.3643 Kj

Bílkoviny6.49 g
Sacharidy2.64 g
Sacharidy z cukrů21.03 g
Tuky6.45 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)1.63 g
Cholesterol0.2 g
Vláknina0.11 g
Sodík0.07 g
Vápník0.03 g
Gi12.5

Alergeny

Mléko a výrobky z něj

Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich

Vejce a výrobky z nich

Graf nutričních hodnot

Mohlo by vás zajímat

© COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.