Vyvážený vegetariánský jídelníček

Ztotožňují se se zdravým životním stylem, působí vyrovnaně a klidně. Další skupinu lidí, která nejí maso je ze zdravotních důvodů (alergie na maso nebo na to, čím bylo zvíře krmeno). Proto budeme vaše myšlenky jedině podporovat v podobě jídelníčku nebo rad v případě, že budete potřebovat pomoc v oblasti hubnutí s ohledem na vegetariánství.

Možná máte vlastní zkušenost, že jste přestali jíst maso a váha šla nahoru. Je to dané tím, že jste jej  nahradili těstovinymi, smaženými jídly a velkými porcemi příloh. Pochopitelně máte pocit vy i vaše tělo, že si musíte vzít něco navíc, ale pohlídejte se v množství i v tom, co jíte. Všechny zmíněné jídla jsou vysoce kalorické. V jídelníčku vegetariána je podstatné nahradit zdroje z živočišných bílkovin, což jsou bílkoviny, vitamíny řady B a také železo. Maso jako takové nahrazují sójou nebo sýry (tofu), Robi. Železo získáte v zelené listové zelenině.

Jakmile se tedy rozhodnete suplovat maso jinými potravinami, zapoměňte na bílé pečivo, a nekvalitní suroviny. V našem jídelníčku je strava rozdělena na dopolední, která obsahuje ovoce a odpolední stravu, která tíhne k zelenině. Celkově by měl být jídelníček pestrý a měl by vám chutnat a hlavně doplnit tělu bílkoviny v podobě luštěnin nebo mléčných výrobků.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.