Zajeďte si do Asie vyzkoušet tamní originální speciality

Asie je plná rozmanitých chutí. Exotickým Thajskem počínaje a barevným Vietnamem konče. Provedeme vás městy, která by měl každý milovník asijské kuchyně navštívit alespoň jednou v životě.

Ochutnejte Taipei na nočním trhu

Tchaj-wan je proslulý svou kulturou snacků a pouličního jídla. Tím nejlepším místem, kde můžete všechny chutě Tchaj-wanu okusit, je noční trh Ningxia. S oblibou sem chodí nejen turisté, ale hlavně místní. Jakmile zapadne slunce, trh se rozsvítí stánky s jídlem a ponoří se do bohatých vůní ústřicových omelet, smažených taro kuliček nebo tradičních grilovaných klobás.

Objevte bahn xeo ve vietnamském Hoi An

Oblíbenou foodie destinací ve Vietnamu je městečko Hoi An. Připravuje se tady totiž jedno z nejslavnější jídel národní kuchyně. Bahn xeo vzniklo spojením tradiční vietnamské úpravy jídla a receptů, které tamní kuchyni ovlivnily v době, kdy byla francouzskou kolonií. Jedná se o chutné tenké palačinky z rýžového těsta plněné krevetami, čerstvými fazolovými klíčky a spoustou bylin. Stejným způsobem vznikla například i oblíbená banh mi bageta.

Jezte z porcelánových lodí v Thajsku

Thajské nudle jsou ikonické jídlo, které miluje celý svět. Zajeďte se podívat do kolébky tohoto národního pokrmu. Ayutthaya je královské město protkané vodními kanály, zdobené krásnými paláci a provoněné těmi nejlepšími nudlemi v zemi. V dávných časech zde nebyly stánky, ale kuchaři nudle místním prodávali přímo z loděk zvaných sampan. Snad z nostalgie proto dnes servírují národní jídlo právě na porcelánových podobiznách těchto lodí.

Užijte si obanzai v Kjótu

Japonská vyšší gastronomie zvaná kaiseki je nezapomenutelným zážitkem plným barev, chutí i vůní. Jedná se o tradiční způsob večeře, který je naprosto pod taktovkou šéfkuchaře. V Kjótu však kuchaři kaiseki pozvedli ještě o úroveň výše. Během večeře zvané obanzai musí být alespoň polovina ingrediencí v jídle získaná pouze z Kjóta a jeho okolí.

Ať už vyrazíte do Japonska, nebo dáte letos přednost cestování za jídlem po Evropě, sjednejte si cestovní pojištění online, které zvládnete vyřídit za pár minut i cestou na letiště.

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.