Jak se projíst a procvičit k výstavní figuře do plavek?

Jestli je to ve večerním přejídání nebo naopak, že si na jídlo během dne neumíte udělat čas a hladovíte? Je za tím stres z práce nebo školy?

  1. Pojmenujte váš hřích. Pokud zvládnete přiznat chybu, která vede k nespokojenosti s vaším tělem nebo váhou, máte ze třetiny vyhráno.
  2. Zkuste najet na pravidelné stravování. Znamená to jíst každé tři hodiny. Mezitím neuždibujeme a nekoštujeme nejrůznější sladkosti nebo jídla. Necháme tělo v klidu trávit, co má. Rozložení denního příjmu energie do více jídel během dne se jeví jako výhodnější na rozdíl od nižšího počtu jídel. Pravidelné stravování vede také k nižšímu příjmu energie. Možná to sami z vlastní zkušenosti znáte, když celý den minimálně jíte a pak nevíte co byste večer všechno spořádali a hlavně těch kaloričtějších surovin. To je špatně.
  3. Pokud na vás přijde krize a pocity zklamání, že něco nezvládáte a hlavně ne stravování, nezoufejte. Každému se stane že sní co nemá, ale nesmí to být pravidelně. Nezahánějte také svůj smutek dalším jídlem, ale běžte si hlavu provětrat ven procházkou, uvidíte, že se pocity zlepší a nakonec si dáte něco zdravého.
  4. Přemýšlejte nad tím, co kupujete. Když se dostanete k tomuto bodu, tak vám hubnutí z větší pravděpodobnosti vyjde. Chcete vědět, co potraviny obsahují, jakou mají kalorickou hodnotu, odkud se dováží a nezajímá vás pouze cenová relace. Dají se vyčíhnout akce, když jsou i zdravé věci v akci a vhodně je můžete zakomponovat do jídelníčku.
  5. Pohybový plán. Stejně jako máte po ruce Pestrý jídelníček, můžete mít svůj plánek, kde si budete evidovat svoje pohybové aktivity. Podle britských vědců může být nedostatek pohybu až 2x smrtelnější volbou, než obezita. Zaměřte se na každodenní pohybový režim, ať se všechna přijatá energie z jídla dostatečně spotřebuje a neukládá se. Preventivně se také bráníte cévním onemocněním a samozřejmě si prodloužíte aktivní část vašeho života.
  6. Motivace je nejdůležitější. Začněte s kamarádkou, kamarádem nebo partnerem společně. Nebo si kolem sebe vytvořte okruh lidí s podobným hubnoucím záměrem a všechny své výsledky spolu můžete řešit. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, velice dobře fungují fotky vašeho těla před a po, například po měsíci (jídelníčku+aktivitě). Tady nejlépe zhodnotíte, o kolik se vaše tělo změnilo a budete se cítit dobře a také trochu pyšně, jak krásně vám to jde.

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.