Krokoměry

Výběr krokoměru

Mezi krokoměry nejsou až tak markantní rozdíly, běžný uživatel hledí na cenu a design. Cenově najdeme nejlevnější krokoměry od cca  200 kč v základních provedeních. Jako optimální cenovou relaci doporučujeme 500 až 1 000 Kč. Náročnější uživatele budou mimo jiné zajímat funkce, ve kterých najdeme počítání kroků a jejich převod na km a samozřejmě spálené kalorie. Lepší krokoměry oplývají také rozšířenými funkcemi, mají většinou paměť a můžeme si do nich zadávat také cíle, které chceme splnit. Rozšířenější funkce se hodí zejména při hubnutí, ať už se jedná o hubnutí v 60 letech, anebo 20.

Co se týče rozměrů, tak byste měli šáhnout po malém zařízení abyste ho jednoduše mohli všude vzít s sebou a příliš nezavazelo. Tady rozhodně neplatí, že čím větší displej, tím lépe, jako tomu je třeba u chytrých telefonů.

Na co budu krokoměr používat

V této otázce záleží, jaké máte potřeby a jaké sportovní aktivity plánujete dělat. Při normální chůzi bohatě postačí základní zařízení s počítáním kroků. Jestliže vás zajímají dlouhodobější statistiky nebo chcete korigovat váhu, je dobré šáhnout po chytřejším krokoměru. Investice se vyplatí, jelikož mezi jednotlivými krokoměry nejsou velké cenové rozdíly. Krokoměry se dnes vyrábějí také voděodolné, což využijí nadšenci do outdoorových sportů. Najdeme také podsvícené, takže ani takový noční běh neujde zaznamenání do statistik.

Typy

Dělení je velmi jednoduché. Krokoměry rozdělujeme na: jednoduché a pokročilé.

Jednoduché krokoměryPokročilé krokoměry
počítání kroků a časupočítání kroků a času
 nastavení cílového počtu kroků
 čas, datum, stopky
 spálené kalorie

Uchycení krokoměru

Jedním ze základních parametrů u výběru je také uchycení samotného krokoměru. Dá se připevnit na oblečení nebo na obuv. Dnes se často také setkáváme s krokoměrem jako módním doplňkem, kdy ho se nosí jako hodinky. Připevnění musí být dostatečně pevné, aby krokoměr během otřesů, které vznikají třeba u běhání nebo náročnějších sporů neupadl.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.