Počítání kalorií

O hlídání přijatých kalorií čteme v každém článku, který se týká cvičení, udržování postavy i hubnutí. Počítání kalorií je velmi důležité, jak se to ale dělá?

Nejjednodušším postupem, jak si hlídat kalorie z potravin, je používání tabulek, které jsou dostupné na internetu. Po přihlášení na danou stránku zadáte svou váhu, pohlaví, věk a výšku. Uvedete, zda si chcete udržovat aktuální postavu, přibrat, nebo zhubnout. Získáte svůj denní kalorický příjem přímo na hubnutí, přibírání nebo udržování.

Každý den si do tabulek zapisujete zkonzumované potraviny a jejich množství. Kalkulačka vám sama počítá, kolik kalorií jste již snědli, kolik zbývá a jestli jste svůj kalorický příjem vůbec splnili. Jídla si můžete i plánovat. Do tabulek lze pravidelně zaznamenávat vaše váhové rozdíly.

Získáte přehled o svém stravování. Některé tabulky vám počítají také přísun vitamínů a minerálů, které jsou velmi důležité pro tělo.

Výhody – Stránky mají své mobilní aplikace, můžete si tak jednoduše všechny informace zapisovat i mimo domov. Používání tabulek je rychlejší a pohodlnější. Pokud cvičíte, vykonáváte jakoukoli aktivitu, tabulky vám odečtou spálené kalorie. Hlídají vitamíny, minerály, množství tuků, bílkovin a sacharidů.
Nevýhody – Omezená databáze potravin a rozdílnosti v počtech kalorií.

Pokud vám tato možnost nevyhovuje, můžete si přijaté kalorie hlídat i bez tabulek; pomocí informací uvedených na etiketě. Prvním krokem je výpočet denního kalorického příjmu. Nejjednodušší je zadat všechny potřebné informace do kalkulačky, která vám denní příjem sama spočítá. Dalším krokem je vytvoření tabulky, do které budete zapisovat nejčastěji používané potraviny a jejich energetické hodnoty. Všechny informace budete mít na jednom místě. Pokud budete péct nebo vařit, stačí si přepočítat počet kalorií v daném množství suroviny, kterou používáte. Kalorie každé suroviny poté sečtete dohromady.

Je počítání kalorií skutečně důležité? Mnoho odborníků tvrdí, že ano. Objevují se ale i tací, kteří tvrdí opak. V případě snahy zhubnout nebo přibrat je vhodné si kalorie hlídat určitě. Díky tabulkám také zjistíte, kolik přijímáte tuku, sacharidů apod. Tyto informace jsou nezbytné pro zdravé stravování. Mnoho z nás začne ke stravování přistupovat mnohem zodpovědněji, čistě proto, že máme přehled o tom, co jíme.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Jak správně nastartovat spalování kalorií?

Chtěli byste zhubnout, myslíte si, že proto děláte všechno, co se dá a přitom se ručička váhy ne a ne pohnout? Vždy se dá najít recept, jak ještě více spalovat kalorie a podpořit tak svůj metabolismus. Pokračovat ve čtení

Počítání kalorií není při hubnutí samospasitelné

Je samozřejmé, že při hubnutí snižujete kalorický příjem, ale vždy se zamyslete také nad skladbou své stravy, aby i při nižším kalorickém příjmu vaše tělo dostalo všechny živiny, které potřebuje. Pokračovat ve čtení

Jak zhubnout trvale a bez jojo efektů?

Zkoušíte různé diety a vaším nepříjemným společníkem je jojo efekt? Ukážeme vám, kde děláte chybu.  Pokračovat ve čtení

Jak zhubnout přes břicho?

Většina z nás sní o plochém břichu. Nikdo v této oblasti těla nechce nosit faldy nebo dokonce ohyzdnou pneumatiku. Ideálním stavem je vytvořit si svalový pekáč buchet, to znamená, že se z plochého bříška vyrýsují svaly. Pokračovat ve čtení

Catch me, Patch me

Bojujete s váhou a rádi byste zhubli pár kil bezpečně, zato ale bez námahy? Určitě vám to zní jako podvod; mnohokrát jste už určitě slyšeli, že bez posilovny a úpravy jídelníčku to nepůjde. Doktoři ale před pár lety vyvinuli přírodní náplasti Catch me, Patch me, které pomáhají bezpečně hubnout, zbavit vaše tělo toxinů a při jejich používání se ani nemusíte nijak omezovat. Mohou samozřejmě také sl Pokračovat ve čtení

Chci jídelníček ZDARMA

2 206 435 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?