Jak cvičit s kettlebellem

Železné závaží původem z Ruska, kdy se označovalo jako girja, dnes je ale známější označení kettlebell. Jedná se o cvičící pomůcku ve tvaru koule (dole zploštělá), na vrchní straně opatřená šikovným úchytem. Kettlebelly mají historii dlouhou jako samotné carské Rusko! 

Nevídané představení se povedlo Moorovi Znamenskému, který udělal stojku na dvou 32kg kettlebellech, následně seskočil na obě nohy a  v tom stejném pohybu dostal obě závaží nad hlavu. Toto představená navíc zopakoval hned desetkrát za sebou! I dnes jsou kettlebelly hojně využívány a to jako doplnění tréninku bojových sportů, při rehabilitaci, zvyšování síly a v kruhových trénincích.

Kdy šáhnout po kettlebellu?

Kettlebell je jeden z nejuniverzálnější nástrojů silového a kondičního tréninku. A možností, jak jej využít, je vskutku nespočet. Pro přiblížení možných cviků se stačí podívat na YouTube, specializovanou webovou stránku nebo vyhledat pomoc trenéra. Setkáte se minimálně s desítkami různých cviků.

Jestliže chcete zvýšit vytrvalost vašich svalů, snížit obsah tělesného tuku či budovat objem a sílu, tak je kettlebell skvělá pomůcka přesně pro Vás.

Kettlebelly se vyrábějí od hmotnosti 4 kg až do 48 kg! Mezi jednotlivými závažími je vždy rozdíl 4 kg. Začít s nimi cvičit může tak drobná dívka i velký silák!

   Výhody cvičení


  1. Neustálému střídání zpevnění a uvolnění svalů,  to je žádoucí především pro silovou průpravu tréninků bojových umění a sportů.

  2. Vytváří zátěž jak pro svalový, tak pro kardiovaskulární systém, tak posilujeme i náš nejcennější sval - srdce.

  3. Rozvíjí se síla jak výbušná a maximální, tak vytrvalostní.

  4. Posilování vede k rozvoji rychlosti, pohyblivosti a pružnosti.

  5. Zlepšíte si držení těla i flexibilitu, odstraníte bolesti zad a zpevníte střed těla.


Nenechte se ale zmást! Kettlebelly nejsou určeny jen v rámci silových disciplín. Jejich výhod využívá například i sedminásobný vítěz cyklistického závodu Tour de France Lance Armstrong.

Jak cvičit s kettlebellem?

Jak si osvojit kettlebell nám dnes obstojně přibližují všemožné YouTube kanály. I když jsou videa mnohdy v angličtině, není nutné rozumět, videa jsou výmluvná sama o sobě. Vybrali jsme názorné video, které Vás seznámí rovnou s neuvěřitelnými 69 cviky!

Jestliže si přeci jen nebude s cvičením jistí, vyhledejte odborný dohled školených instruktorů ve fitcentrech.

A jaký je váš oblíbený cvik se závažím kettlebell? :)

21.06.2018

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 165 659 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?