Potřebujete zlepšit kondici a nemáte čas trávit dlouhé hodiny v posilovně? Zkuste Flowin

Setkali jste se někdy s cvičením zvaným Flowin? Pokud tento pojem slyšíte poprvé, určitě stojí za to se o něm dozvědět více a pokud možno si tuto sportovní aktivitu také na vlastní kůži vyzkoušet. Může vám velmi pomoci, protože se jedná o komplexní cvičení, při němž si efektivně protáhnete celé tělo.

Flowin pracuje především s vahou vlastního těla. Tím pádem jsou pro vás tento trénink dostupný kdykoli a kdekoli. Nejste vázaní na posilovací stroje, nepotřebujete činky a další nástroje. Můžete klidně cvičit doma. Především cvičení doma je velkou výhodou, nejste vázáni na otevírací dobu posilovny. Jediné, co budete potřebovat je flowin podložka, velká deska pro flowin a také sadu podložek na ruce, nohy, kolena a lokty.

Trénink okoukaný od desetibojařů

Za původem tohoto cvičení byste se museli vydat do Švédska. Vzniklo v prostředí vrcholových desetibojařů, kteří hledali vhodný fitness trénink, při kterém by efektivně dostalo zabrat celé tělo. Vlastně se dá s trochou nadsázky říci, že flowin vám dá tolik, jako souhrn různých sportovních aktivit. Když cvičíte pravidelně a poctivě flowin, nemusíte už se zaměřovat na další sporty, natolik je tento cvičební program komplexní. Ale samozřejmě vás nechceme odrazovat od spousty dalších sportovních aktivit, které vás baví.

Posilujete především hluboké svalstvo těla

V čem především spočívá přínos tohoto druhu cvičení? Nejedná se o žádné nárazové pohyby, které by nadměrně zatěžovaly pohybový aparát a klouby, proto můžete cvičit, i když trpíte kloubními obtížemi. Flowin totiž sází na posilování formou plynulých, na sebe navazujících pohybů. Nejde o poskoky, kdy by například chodidla byla vystavena nárazům na podložku.

Cvičební lekce se zaměřují především na posílení core, tedy hlubokého svalstva, které obklopuje páteř. Na toto svalstvo mnohdy při cvičení zapomínáme, přitom je nesmírně důležité. Jeho pevnost ovlivňuje správné držení těla, poskytuje potřebnou stabilitu pohybu. Pomáhá správnému držení páteře, dokáže významně posílit pánevní dno. Získává tím důležitost pro ženy, zejména ty, které mají gynekologické obtíže. Zpevnění pánevního dna jim mnohdy uleví.

Dochází zároveň také k posilování břišních svalů. Tvarujete svoji postava zevnitř, od jejího jádra. Právě proto budete úspěšní. Protahujete a zároveň posilujete svaly, které jsou bezprostředně upnuté na pánev a páteř. Mnohdy existenci tohoto svalstva ani nevnímáte, ale přitom právě jeho stav rozhoduje o tom, zda budete mít pevné a pružné držení těla nebo nikoli. Posilujete ohebnost, rychlost, vytrvalost, stabilitu, sílu, obratnost.

Celkově se dá říci, že cvičební lekce flowin stačí intenzivně provozovávat asi dvacet minut a protáhnete všechny svaly. Každý cvik totiž uvádí do pohybu hned několik svalových skupin. Podporujete celkovou koordinaci pohybů svého těla, procvičujete rovnováhu. Uvědomíte si, jak správně držet tělo. Všestranně si formujete postavu, můžete pár kilogramů zhubnout, tvarujete si svaly a můžete při postupném tréninku dosáhnout třeba i žádaného pekáče buchet na břiše.

Provádíte třecí pohyby

Základem cvičení jsou třecí pohyby prováděné ve velkém soustředění. Podložky pro ruce, nohy, kolena a lokty se třou o velkou tréninkovou plochu. Intenzita cvičení je daná hmotností vašeho těla, čili tlaku, který vaše váha dává na podložku. Tělo tak vlastně při cvičení tvoří přirozený odpor a zátěž. Provádíte klouzavé pohyby, při kterých si intenzitu cvičení můžete regulovat sami podle toho, jaký tlak na podložku vyvinete.

Jedná se o patentovanou metodu Friction TrainingTM. V rámci uvedeného programu existuje až 300 různých cviků. Cvičení Flowin se také považuje za velmi dobrou formu poúrazové rehabilitace. Je totiž nesmírně šetrné ke kloubům. Během lekcí nedochází k žádným trhavým pohybům, které by mohly poškodit kloubní aparát. Přínosem cviků je, že dokážou rozvíjet kondiční schopnosti, vyrovnávají dysbalance.

Cvičte nejprve s trenérem

Můžete zkusit jak skupinová cvičení, tak trénovat sami. Vždy je ale dobré nejdříve absolvovat nějaké skupinové lekce nebo lekce s osobním trenérem. Potřebujete se totiž naučit dělat všechny pohybu správně, aby posilovali a protahovali žádané svalové partie. Nesmíte si odnést žádné špatné cvičební návyky, abyste cviky neprováděli chybně.

Toto pravidlo ostatně neplatí jenom pro flowin, ale i další fitness a sportovní aktivity obecně. V zásadě se dá říci, že si lekce florinu ať už s profesionálním instruktorem nebo sám může dopřát každý pouze s výjimkou těhotných žen od 13. týdne těhotenství. Necvičte také krátce po jídle nebo tehdy, užíváte-li léky proti bolesti.

07.12.2016

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Hubnutí a sex: Věděli jste, že při předstíraném orgasmu spálíte víc kalorií?

08.02.2017

Milujete se rádi? Zbožňujete sex? Pokud ano, děláte dobře. Nejenom, že tím utužujete vztah se svojí drahou polovičkou, protože fyzická blízkost, sdílení sebe sama je ve vztahu mimořádně důležité a nemělo by v něm chybět, ale zároveň tím děláte něco pro svoji štíhlou linii. Prostě sex jako takový, ale i mazlení, líbání a celá škála milostných her velmi zvyšuje vaši fyzickou kondici. Chcete tedy být Pokračovat ve čtení

Cvičení doma: efektivní metody i bez chození do posilovny

18.09.2018

Do zdravého životního stylu mimo správný a pestrý jídelníček, rozhodně patří také pravidelný pohyb. Ne každý ale může docházet do sportovních center, kde by si dal řádně do těla. Proto vám přinášíme hned několik výhod, proč a jak si jednoduše zacvičit doma. Pokračovat ve čtení

Fitness jídelníček: Jak jíst při aktivním sportování?

21.08.2018

Sportujete pravidelně? Naprostá většina aktivnějších sportovců začne dříve či později řešit i svůj jídelníček. Chce si totiž udržet dobře vypracovanou postavu a zdravý životní styl po celý život. A je dobře známo, že Fitness jídelníček pomáhá při pravidelném pohybu lépe udržet tělesnou i duševní kondici v optimálním stavu. Pokračovat ve čtení

Jak správně regenerovat po cvičení?

06.08.2018

Žijete-li zdravě, jste aktivní a pravidelně se hýbete, musíte myslet i na nutnou regeneraci svého těla, která bezesporu patří mezi hlavní součásti zdravého životního stylu. Poradíme, jak na to, aby váš organismus správně regeneroval a vy tak mohli mít lepší výsledky v hubnutí i ve cvičení. Pokračovat ve čtení

Cvičení na míči: Zpevňujte své tělo při zábavném posilování

11.04.2017

Pořídili jste si velký nafukovací míč, občas si na něj sednete a tím všechny vaše aktivity s tou cvičební pomůckou končí? To je ale velká škoda. Velký gymnastický míč totiž patří mezi sportovní náčiní, které mohou všechny věkové kategorie využít k rozmanitým cvikům.  Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 222 269 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?