Zapojte do svého jídelníčku konopí a buďte fit

O potencionálních výhodách konopí na vaše zdraví jste již zajisté slyšeli. Přemýšleli jste ale někdy, že existuje spousty konopných dobrot, které nejenom, že prospívají vašemu organismu, ale také blahodárně působí na celou řadu neduhů. Pojďme si přiblížit, jak zapojit do jídelníčku konopí.

Konopné semínko

Tak prý snad i Buddha denně konzumoval konopné semínko, aby zůstal co nejvíc zdráv. A to přesně doporučujeme i my vám! Konopné semínko obsahuje cenné nenasycené aminokyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit a je proto nutné, mu ho dodávat ve formě nějakých zdravých dobrůtek. A co je lepší, než večer u televize křupat tuhle zdravou dobrůtku?

Konopný čaj

Jedná se o výborný bylinný čaj z ručně sklizené konopné herby. Konopný čaj obsahuje blahodárné CBD, které podporuje obranyschopnost organismu, působí protizánětlivě a má další skvělé výhody. Navíc není psychoaktivní a jeho lahodnou chuť si tak mohou užívat dospělí i děti. Čajík doporučujeme pít vždy hodinku před spaním.

Konopný olej

Olivový olej zná snad úplně každý, víte, že existuje něco několikrát zdravějšího? Ano, je to konopný olej! Jedná se o olej za studeny lisovaný z konopných semínek. Olej je vhodný do studené (ale i teplé kuchyně), zároveň ho lze užívat denně i jako chutnou alternativu rybího tuku.

Konopný protein

Konopný protein má širokou škálu užití. Od různých shakes, pridání do jogurtů, dokonce s ním můžete i vařit! Zkuste ho přidat do těsta na pizzu a uvidíte, jakou lahodnou chuť tím získáte.

Ostatní konopné dobrůtky

Ghí máslo s konopím – přepuštěné máslo – neboli „ghí“ se v poslední době těší stále větší popularitě – aby také ne! Vždyť výborně chutné a lze na něm zdravě i něco uvařit. Ochutnejte konopné ghí s konopím ještě dnes!

Konopná mouka - Hledáte bezlepkovou hladkou mouku? Pak je konopná ta pravá J . Má vysoký obsah lehce stravitelných bílkovin edestinu a albuminu, všech esenciálních aminokyselin a vlákniny.

To pravé pro zdravou kuchyni.

Konopné koření – BIO sůl, medvědí česnek, kořenící směs, nebo sůl s chilli – to vše a mnohem více dnes naleznete v přehledu nejzdravějších dochucovadel. Konopné koření doporučujeme používat, máte-li zažívací potíže.

Má uklidňující, protizánětlivé a uvolňující účinky.

Konopné produkty by neměly chybět v žádné správné domácnosti! Ať už zdravě žijete, nebo o tom jenom přemýšlíte. Zkuste to zdravě a chutně. 

30.04.2019

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 201 167 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?