Co je to Acal berry?

Bobule obsahují jedinečný komplex vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E a E. Dále také obsahují minerály a stopové prvky, například chrom, hořčík, zinek, železo, vápník, bór, fosfor, mangan, draslík, měď, molybden. Omega 3, 6 a omega – 9 nenasycené mastné kyseliny. Acai berry patří mezi ovoce s nejvyšším obsahem antioxidantů na světě. Tyto bobule vzbudily pozornost před pár lety, tvrdí se, že mají až zázračné účinky na lidský organismus.

Důvody proč užívat Acai berry

 • Posiluje imunitní systém a lidské srdce
 • Vynikající zdroj energie
 • Předchází rakovině
 • Napomáhá při hubnutí
 • Zpomaluje známky stárnutí

Možné varianty

 • lisovaná šťáva z plodů
 • mražená lisovaná šťáva
 • extrakt z plodů – prášek
 • tobolky s obsahem sušených plodů
 • čerstvé plody
 • sušené plody 

Vhodná forma užívání

Jelikož v našich zeměpisných šířkách se člověk nedostane k čerstvému plodu, který by byl pro organismus nejprospěšnější, zbývá pak několik dalších možností. Nejčastěji budete stát před rozhodnutím mezi užívání ve formě nápoje, prášku nebo tobolek. Nezálěží ani tak na finální volbě úpravy produktu, ale zejména na jeho kvalitě a původu. Obecně totiž platí, že lépe než se nalévat ošizeným acai džusem, je sáhnout po skutečně kvalitní tabletě od prověřeného výrobce, kde je garance kontroly vstupních surovin.

Tabletky

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak do sebe dostat acai berry a to zejména v zaměstnání nebo na cestách, a navíc jde o ideální volbu pro každého, komu příliš nevyhovuje přirozená chuť acai berry. Je však třeba dostatečně dbát o to, abyste vybírali pečlivě. Na trhu se vyskytují i podezřele levné výrobky, které nemusí obsahovat vždy ty nejkvalitnější výtažky. Nedoporučuje se tak sahat vždy po těch nejlevnějších baleních, ale raději pořídit výrobky prověřených značek, které s sebou většinou nesou také vyšší cenu.

Prášek

Taktéž populární forma acai berry je balení obsahující prášek ze sušených plodů. Zde máme hlavně možnost se setkat s tou vůbec nejkoncentrovanější variantou účinných složek. Prášek si pak v takovém případě můžete přidávat do proteinového nápoje. Přidávání prášku do jídla je nejčastější užívaná varianta.

Zdravotní pozitiva

Blahodárný vliv těchto plodů na lidské zdraví je znám již po dlouhá staletí. Acai berry, tento vzdálený příbuzný borůvek nebo malin v průběhu několika posledních let prošel množstvím studií, které se potvrdily i v laboratorním prostředí a dnes je tak doložené, že acai berry by měl do svého jídelníčku zahrnout každý, kdo hledá přírodní prevenci pro civilizační onemocnění a nebo také nadměrně rychlého stárnutí kůže.

Snižování cholesterolu

Vysoká koncentrace antioxidantů tzv. antokyaninů,  které mimo jiné můžete najít v hroznovém víně. Pro tyto látky je typické, že dokáží snižovat hladinu cholesterolu v krevním oběhu.

Protizánětlivé schopnosti

Acai berry obsahuje množství substancí, pro které jsou charakteristické protizánětlivé účinky, ty pak pomáhají v boji s alergiemi. Tyto složky dokáží v případě vystavení alergenům zabránit typickým alergickým reakcím a to zánětům.

Zpomalení stárnutí

Další zajímavou předností Acai berry je schopnost potlačovar účinky stárnutí. V bobulích najdete jedny z vůbec nejvyšších koncentrací antioxidantů. Acai berry dokáže předcházet efektům stárnutí, které jsou způsobeny zejména oxidačními procesy doprovázejícími například svalové napětí. Jde také o dobrý způsob, jak se bránit nejen napadení buněk volnými radikály, ale především před působení nežádoucích vnějších faktorů, jako jsou sluneční parsky, cigaretový kouř nebo pesticidy. Acai berry napomáhá oslabovat negativní účinky těchto faktorů na stav vaší kůže, její pevnost, ale také barevností.

Prevence proti rakovině

Acai berry sehrává boj také v oblasti prevence rakoviny. Obsahuje spolu s vitamínem C některé kyseliny, které dokáží výrazně znásobit reakci imunitního systému při ohrožení rakovinným bujením, které mohou vést k úplnému zastavení růstu rakoviny.

Hubnutí

Samotné Acai berry vám zhubnout sice nepomůže, ale při správné životosprávě a pravidelném pohybu k tomu velmi výrazně přispívá. Hlavním pomocníkem tohoto tropického ovoce je přítomnost vysokého množství antioxidantů. Antioxidanty dokáží poměrně rychle nastartovat správnou funkci metabolismu. Správná funkce metabolismu je při hubnutí doslova podmínka, bez toho to zkrátka nepůjde. Při zařazení Acai berry do svého jídelníčku se tak budete moct těšit relativně rychlým pozitivním účinkům. Ke  snížení hmotnosti Acai berry přispívá pomocí jednoduchého principu, kdy vám energie získaná z těchto plodů jednoduše umožní cvičit déle a intenzivněji, a tím také rychleji dosáhnout spalování tuků.

Plody jsou z jedné třetiny tvořeny vlákninou ta tělu umocňuje pocit dostatečně naplněného žaludku, a prodlužuje tak dobu, po kterou máte pocit, že jste zasyceni, a nemusíte se tak tzv. dokrmovat. Složení bobulí navíc přirozeně napomáhá čistit lidský organismus, a to jak od o odpadních látek přítomných ve střevech, tak i v žaludku.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.