Metabolismus

Metabolismus je látkový a energetický příjem a zpracování živin v těle. Zahrnuje v sobě přeměny produktů trávení na odpadní látky. Metabolismus uvnitř našeho těla pracuje nepřetržitě, 24 hodin denně


Když přijmeme jakoukoli potravinu, enzymy a celé trávicí ústrojí ji přemění na energii a ta udržuje v chodu celý náš organismus. Čím rychleji metabolismus pracuje, tím více spotřebovává energie ze stravy a tím méně pak člověk přibývá na váze.

Bazální metabolismus je hodnota vyjadřující, kolik lidské tělo za den spálí kalorií v takovém případě, že není vyvíjena žádná tělesná aktivita. Ten, kdo zná hodnotu svého bazálního metabolismu, může sestavit svůj jídelníček tak, aby přesně vyhovoval záměru zhubnout.

Při hubnutí je důležité vědět, jak zrychlit metabolismus. Jsou to zásady, jako každý den snídat, jíst zdravě a vyváženě, dostatečný přísun bílkovin, dostatek železa v potravě a aktivní pohyb. Pomáhají také kofein, zelený čaj, chilli a zázvor a dodržování pitného režimu. Nezapomínejte na kvalitní spánek a odpočinek.

02.12.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 195 025 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?