Smoothie

Smoothie je v dnešní době jeden z nejpopulárnějších nápojů. Stalo se velkým hitem, má lahodnou chuť a zajišťuje obrovský přísun zdravých složek. Co vše obsahuje a jak si jej ideálně připravit?

Smoothie je nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny, zpravidla syrového stavu. Dalšími možnými složkami jsou voda, led, mléčné produkty nebo ořechy a semínka. Prakticky cokoliv zdravé, co spolu chuťově ladí. Je oblíbené díky jednoduché přípravě a velkému podílu vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů.

historického hlediska se smoothie stalo běžnou součástí jídelníčku až ve 20. století. Poté co byla vynalezena lednička a mixér. Ve 30. až 50. letech získalo více a více příznivců, nicméně konzumaci tohoto nápoje nejvíce ovlivnila 60. léta.  Doba, kdy se lidé začínali více zajímat o zdravou stravu a makrobiotiku.

Příprava je naprosto jednoduchá. Potraviny očistíme, nakrájíme, rozmixujeme a vypijeme. Některé ovoce lze pouze odšťavnit odšťavňovačem, rozumnějším variantou je ale použití Smoothie Makeru. Nejedná se o přehnaně velkou investici, nejlevnější  smoothie mixéry se pohybují mezi 400 – 1 000 Kč. Výhodou jejich příslušenství oproti standardním mixérům bývá přenosná lahev s víčkem, ve které si lze nápoj vzít sebou na cestu.

Důvodů, proč se smoothie začít, je mnoho.

  • Zdravá strava (Jsou plné přírodních antioxidantů, které zpomalují proces stárnutí a působí jako prevence proti infarktu. Grep může například zachovat mladistvý vzhled, banán redukuje kruhy pod očima a zelené listy špenátu či zelí Vám dodají energii.)
  • Pomáhá s detoxem a hubnutím
  • Zajišťuje dobrou duševní kondici (Namísto silných tablet, lze vyzkoušet osvěžující smoothie na dobrou náladu nebo sladký spánek.)
  • Smoothie je prostě trendy (Na Instagramu pod hashtagem smoothie je nyní více než 8 milionu příspěvků. Moderní lidé pijí smoothie k snídani, moderní maminky dělají smoothie dětem do školy a sportovci si dopřávají smoothie jako odměnu.)

21.06.2018

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 167 860 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?