Probiotika


​Co jsou
probiotika? Jsou to živé organismy, bakterie rodů Lactobacillus, Steptococcus lactis a dalších. Probiotické kmeny se vhodně doplňují, a společně jsou účinnější než jako samostatné prvky.

Tím, že produkují určité látky, jako například kyselinu mléčnou, snižují střevní pH a tím působí proti nežádoucím mikroorganismům, které se vyskytují v lidském těle. V lidských střevech se nachází kolem 70 procent imunitního systému, a proto je působení probiotik tak důležité. Škodlivé mikroorganismy mohou vyvolat zánětlivou reakci a právě probiotika tomu mohou zabránit.

Běžně přijímáme probiotika v potravinách. Zdroje probiotik dělíme do čtyř skupin. Jsou to zakysané mléčné výrobky jako jogurty a tvrdé sýry, druhou skupinou je kvašená zelenina, především rychlokvašené okurky, kysané zelí a šťáva z něj.

V těchto dvou skupinách se nachází přírodní probiotika. Dalšími dvěma kategoriemi jsou potraviny obohacené o probiotika, jako jsou dětské výživy a trvanlivé masné výrobky, a dále doplňky stravy.

Tip: Doplněk stravy od Carnium Botanicals Her Biotic je speciálně vyvinutý pro ženské obtíže a obsahuje kromě jiného 6 probiotik. Her Biotic je ve formě kapslí a užívá se 1× denně.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.