Osvěžující piňa colada i nealko recept

piňa colada

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/248079/virtual/www/wp-content/themes/pestry-jidelnicek/single.php on line 149

Ingredience na 1 porci

Bílý rum 37,5 %40 ml
Kokosový sirup10 ml
Smetana ke šlehání20 ml
Ananasový džus0.1 litry
Led5 kusů
Ananas50 g
Máta bylinka10 g

Piňa colada postup

1

Přidejte 4 díly rumu, 2 díly smetany a jeden díl kokosového sirupu na 10 dílů ananasového džusu spolu s ledem do mixéru nebo shakeru a promíchejte.

2

Nalijte do skleniček a ozdobte kouskem čerstvého ananasu či lístkem meduňky nebo máty.

3

Pokud jste zvolili nealko variantu, vynechte bílý rum. Zbylý postup je stejný jako u alkoholické varianty.

Ať už je známá jako piña colada, piňa colada nebo hezky česky piňakoláda, jisté je to, že se jedná o lahodný osvěžující drink. Je ideální na posezení na zahradě po dlouhém pracovním dni nebo na letní oslavu. Rozšířená je piña colada především v Karibiku, stejně jako recept na mojito, který je opět možné připravit jak v alkoholické, tak nealkoholické verzi. Nejen piña, ale i recept na mojito jsou letními stálicemi, které nechybí na nápojovém lístku.

Řidiče, abstinenty, i čtenáře s jaterní dietou potěší nealko piňa colada – nealko varianta receptu, která je ale stejně osvěžující, jako ta alkoholická. Tuto nealko piňa coladu se nemusíte bát zařadit ani do jídelníčku v těhotenství. Přitom stačí vynechat bílý rum.

Piňa colada drink je také snadný a efektní způsob, jak ohromit hosty třeba na letní zahradní oslavě. Pro drinky a jejich kvalitní chuť je jako stvořený pro chuťový základ právě bílý rum Captain Morgan White Rum. Výhodou tohoto rumu je tedy nejen jeho chuť a vhodnost pro drinky, ale je i mezi cenově méně nákladnými. Vyplatí se také využít například Captain Morgan akce a užít letní oslavu ve velkém.

Tip na závěr: pro pocit jako na dovolené si ponechte stranou kus čerstvého ananasu. Seřízněte jej do trojúhelníku, který podélně naříznete tak, aby se zachytil za okraj skleničky. A luxusní piña colada je hotová. Případně pokud při ruce již žádný ananas nemáte, využijte pro ozdobení skleničky koktejlové třešně. Zakoupit si můžete koktejlové třešně v obchodě nebo si je připravit sami doma.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 541.985 Kj

Bílkoviny0.15 g
Sacharidy121.57 g
Sacharidy z cukrů120.9 g
Tuky0.32 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)9 g
Cholesterol1 g
Vláknina0.1 g
Vápník0.74 g
Gi0.66

Alergeny

  • Mléko a výrobky z něj

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.