Jak připravit mojito v alko i nealko verzi?

Ingredience na 1 porci

Bílý rum 37,5 %40 ml
Limetka1 kus
Cukr hnědý třtinový10 g
Máta bylinka10 g
Jemně perlivá voda250 ml
Citrón20 g

Jak udělat mojito

1

Ve skleničce rozdrťte mátu s cukrem.

2

Omyjte limetku s citronem a oba citrusy rozdělte na dvě půlky.

3

Jednu půlku vymačkejte do připravené sklenice, druhou nakrájejte a do sklenice vhoďte na okrasu.

4

Přidejte rum, drcený led a dolijte jemně perlivou nebo perlivou vodou.

Mojito (čti mochito) je původem kubánský koktejl, podobně jako piña colada, který je skvělým osvěžením pro pořádanou party. Jak připravit mojito? Postup je zcela jednoduchý, k rozdrcené mátě přidáte pár ingrediencí a během minutky máte hotovo. Pokud byste přemýšleli nad nějakým party občerstvením, které se hodí k mojitu, doporučujeme vám slané muffiny a bruschettu s česnekem a rajčaty. Přítomná máta příjemně vyváží česnekový závan, který by vás po snědení bruschetty či slaných muffinů mohl zbytečně trápit.

Čím je výjimečný recept na mojito?

Díky obsažené mátě se mojito stalo jedním z nejoblíbenějších míchaných drinků na celém světa, a to zejména v létě. Máta totiž rozpálený organismus příjemně ochladí. Původ mojita se datuje do 16. století na ostrov Kuba, jedná se tak o ikonický drink náležící především karibským zemím, podobně jako piña colada. Nicméně recept na mojito sklízí úspěchy po celém světě, a to i u dětí. Velmi oblíbené je totiž takzvané virgin mojito, což je zaběhlé označení pro nealko mojito.

Jak se dělá mojito virigin? Úplně stejně jako jeho alkoholická verze, jen se vynechá rum. Jedná se tak o cenově přívětivější variantu. Pro volbu bílého rumu v alkoholickém receptu na mojito se zde nabízí jamajský rum Captain Morgan, který je i skvělou volbou právě pro míchání drinků. Captain Morgan je navíc i cenově dostupný a běžně se dá zakoupit rum Captain Morgan v akci.

Virgin mojito recept

Do skleničky vložte několik lístků máty, které rozdrtíte se třtinovým cukrem. To proto, aby se z máty uvolnilo požadované mentolové aroma i chuť. Důkladně omyjte limetku s citronem a oba citrusy rozdělte na dvě půlky. Jednu půlku vymačkejte do připravené sklenice, druhou nakrájejte a do sklenice vhoďte na okrasu. Přidejte drcený led a dolijte jemně perlivou nebo perlivou vodou. Na ozdobu ještě můžete přidat mátovou větvičku. A pokud se vám mojito nápoj zdá s vodou málo sladký, zkuste ji příště nahradit spritem. Možná s mojitem bude narušená vaše sacharidová dieta, jelikož sacharidů několik obsahuje. Zato si ale skvěle pochutnáte a osvěžíte se. Máta obsažená v mojitu totiž ochlazuje lidský organismus.

Citronová bábovka jako chutné doplnění mojita

Citronová bábovka, stejně jako mojito, obsahuje citron. Výborně se tak tyto chutě společně skloubí a vytvoří vám chutné občerstvení. Příprava citronové bábovky netrvá vůbec dlouho a navíc je opravdu snadná, tudíž ji zvládne každý. Tato svěží chuť se hodí především do teplých, letních dní. S úspěchem se ale samozřejmě setká celoročně, stejně jako alkoholické i virgin mojito. Stejný má citronová bábovka s mojito receptem i fakt, že jsou obě dobroty velmi rychle připravené.

Pokud zvolíte nealko mojito recept, máte během několika málo minut vykouzlené chutné kombo na dětskou oslavu. V případě alkoholického receptu na mojito se bábovka s drinkem stanou skvělým zpestřením kterékoliv party.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 164.9639 Kj

Bílkoviny0.43 g
Sacharidy9.74 g
Sacharidy z cukrů0.04 g
Tuky0.01 g
Vláknina0.12 g

Alergeny

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.