Smoothie

Smoothie je nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny, zpravidla syrového stavu. Dalšími možnými složkami jsou voda, led, mléčné produkty nebo ořechy a semínka. Prakticky cokoliv zdravé, co spolu chuťově ladí. Je oblíbené díky jednoduché přípravě a velkému podílu vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů.

ˇ

historického hlediska se smoothie stalo běžnou součástí jídelníčku až ve 20. století, poté co byla vynalezena lednička a mixér. Ve 30. až 50. letech získalo více a více příznivců, nicméně konzumaci tohoto nápoje nejvíce ovlivnila 60. léta.  Doba, kdy se lidé začínali více zajímat o zdravou stravu a makrobiotiku.

Příprava je naprosto jednoduchá. Potraviny očistíme, nakrájíme, rozmixujeme a vypijeme. Některé ovoce lze pouze odšťavnit odšťavňovačem, rozumnějším variantou je ale použití Smoothie Makeru. Nejedná se o přehnaně velkou investici, nejlevnější  smoothie mixéry se pohybují mezi 400 – 1 000 Kč. Výhodou jejich příslušenství oproti standardním mixérům bývá přenosná lahev s víčkem, ve které si lze nápoj vzít sebou na cestu.

Důvodů, proč se smoothie začít, je mnoho.

  • Zdravá strava. (Jsou plné přírodních antioxidantů, které zpomalují proces stárnutí a působí jako prevence proti infarktu. Grep může například zachovat mladistvý vzhled, banán redukuje kruhy pod očima a zelené listy špenátu či zelí vám dodají energii.)
  • Pomáhá s detoxem a hubnutím.
  • Zajišťuje dobrou duševní kondici. (Namísto silných tablet, lze vyzkoušet osvěžující nápoj na dobrou náladu nebo sladký spánek.)
  • Smoothie je prostě trendy. (Na Instagramu pod tímto hashtagem naleznete nyní více než 8 milionu příspěvků. Moderní lidé pijí smoothie k snídani, moderní maminky dělají smoothie dětem do školy a sportovci si dopřávají smoothie jako odměnu.)

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.