5 tipů na skvělé doplňky, které najdete ve vaší lékárně

Proč užívat doplňky stravy a jak je vybírat?

V případě, že se stravujeme vyváženě a máme dostatek odpočinku i pohybu, měl by náš organismus mít dostatek vitamínů, minerálů a prospěšných látek. Pravdou ale je, že jen málokdo dokáže dodržovat skutečně pravidelnou zdravou životosprávu.

ˇ

Občas se proto vyplatí užívání kvalitních a osvědčených doplňků stravy, které naše zdraví podpoří a upevní obranyschopnost.

Na druhou stranu se ale nic nemá přehánět a doplňky rozhodně neslouží jako náhrada pestrého jídelníčku.

Nejvhodnější jsou potravinové doplňky, které obsahují pouze jednu hlavní přísadu. Rozhodně se tudíž nevyplatí pořizovat nejrůznější multivitamíny, jelikož je jejich účinnost minimální.

Zaměřte se na přírodní produkty podle svého selského rozumu, nenechte se zmást reklamou a poraďte se s odborníky.

Podívejte se na skvělé produkty, které jsou jistě dostupné i ve vaší lékárně.

Hlíva ústřičná a Rakytník

Skvělými pomocníky pro posílení imunity jsou hlíva ústřičná a rakytník řešetlákový.

Houba hlíva ústřičná je dobrou prevencí kardiovaskulárních chorob, zbavuje organismus zánětů, ekzémů a vyrážek. Dále zpomaluje stárnutí, bojuje proti únavě a nachlazení, ale má také protirakovinné účinky.

Rakytník je rostlina, jejíž oranžové plody jsou skutečně nabité silným antioxidantem vitamínem C. Není proto divu, že je rakytník tak oblíbený během období chřipek.

Kromě toho je prospěšný při kožních onemocněních a stejně jako hlíva je prevencí proti nádorovým onemocněním.

Tyto dvě přírodniny můžete v potravinových doplňcích často najít v kombinaci i samostatně. K dostání jsou v podobě tablet, pastilek, čajů i sirupů. Bohatý výběr produktů a také pohodlný nákup online umožňuje například lékárna Pilulka, ve které si určitě vhodný doplněk stravy vyberete.

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská, neboli plody goji, je zázrakem tradiční čínské medicíny. Obsahuje vitamín C, betakaroten a mnoho minerálních látek. Díky obrovskému množství těchto prospěšných živin je kustovnice plná antioxidantů, které působí proti vzniku chorob a také proti předčasnému stárnutí.

Kustovnice posiluje obranyschopnost a činnost vnitřních orgánů, působí protizánětlivě, pomáhá léčit sexuální dysfunkce a je vhodným doplňkem při redukčních dietách.

K dostání je ve formě šťáv, sirupů, tablet a podobně. Konzumace kustovnice se vašemu zdraví rozhodně vyplatí.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec je léčivá bylina, kterou používali již naši předkové. Pomáhá při vysokém krevním tlaku, bojuje proti kožním onemocněním a pomáhá léčit alergie či astmatické záchvaty.

Vysoce pozitivní je vliv ostropestřce na játra, a proto se využívá také k jaterní detoxikaci.

Nejúčinnější částí ostropestřce jsou semena, ze kterých se zpracovává olej, tinktury, tablety, kapsle i čaje. Doplňky stravy obsahující ostropestřec najdete v hojném množství například v lékárnách Dr.Max, který má v Česku kamennou prodejnu takřka na každém rohu.

Acai

Acai, nebo acai berry, jsou bobulovitým ovocem, které se řadí mezi superpotraviny. Tyto temně fialové bobule jsou totiž podobně jako borůvky bohaté na velmi silné antioxidanty. Obsahují vitamíny, minerály, omega kyseliny, ale také vlákninu.

Bobule acai chrání buňky před volnými radikály z prostředí, podporují celkovou tělesnou regeneraci a jsou také účinné při hubnutí.

V lékárnách jsou tyto bobule k dostání v podobě prášku, kapslí nebo čajů.

Spirulina a chlorella

Spirulina a chlorella jsou řasy, které se v potravinových produktech často objevují pospolu.

Spirulina má vysoký obsah bílkovin, a proto se hodí například do veganského jídelníčku. Je plná minerálních látek, vitamínů a také chlorofylu.

Spirulina pomáhá při chudokrevnosti, snižuje hladinu cholesterolu a zrychluje metabolismus. Má protizánětlivé a antikarcinogenní účinky.

Chlorella je rovněž bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Posiluje obranyschopnost, má detoxikační vlastnosti a chrání před civilizačními onemocněními. Kromě toho urychluje růst prospěšné mikroflóry.

V Benu Lékárně můžete najít spirulinu i chlorellu v nejrůznějších formách.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.