Životospráva

Klíčem k dlouhému, plnohodnotnému životu bez nepříjemných zdravotních obtíží je správná životospráva. Životospráva je v podstatě soubor zásad, které slouží jako prevence nejrůznějších onemocnění a pomáhají zachovat psychickou i fyzickou vitalitu.

Hlavní podstatou dobré životosprávy je zdravá strava. Důležitý je přísun vitaminů a minerálů. Jídelníček by proto měl být rozmanitý a bohatý zejména na zeleninu, ovoce, ořechy, semínka (například chia) a další potraviny. Základem je jíst pravidelně bez přejídání a dodržovat pitný režim.

Současným problémem jsou nejrůznější stravovací obtíže a poruchy spojené s hmotnostními výkyvy jako například anorexie nebo obezita. Pokud se chcete ujistit, že je vaše tělesná hmotnost v normě, využijte bmi kalkulačku.

Vedle stravování je hlavní zásadou zdravé životosprávy pravidelný pohyb. Nejde o to trápit se v posilovně, ale spíš trochu se pravidelně protáhnout, nebo se projít do přírody. Pohyb se tak může stát i příjemnou a nezbytnou relaxací.

Významným faktorem dobré životosprávy je také odpočinek. To znamená dostatek spánku, udržování pravidelného spánkového režimu a relaxace.

Každý, kdo usiluje o dlouhý a spokojený život, by se v přední řadě měl vyvarovat škodlivých návyků jako je kouření a nadměrná konzumace alkoholu.


17.07.2018

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 218 092 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?