Hubnutí po Novém roce: Nastartuje vás správná motivace

Předsevzetí samo o sobě situaci nevyřeší. Dává sice najevo vaše odhodlání nespokojit se se současným stavem, ale jde pouze o první krok, za kterým musí následovat ještě spousta dalších, aby vaše úsilí bylo korunováno úspěchem.

ˇ

Máte za sebou právě skončené období Vánoc a oslav Nového roku. Většina lidí si nedokáže odpustit nějaké hodování, které je s těmito dny spojeno. Vždyť přece Vánoce a Silvestr jsou jednou za rok, tak není nad to, hodit alespoň na chvíli všechny starosti za hlavu a trochu si užívat. Navíc předvánoční období je plné stresu, a tak pro mnoho lidí je vánoční jídlo odměnou za jejich snažení. Platí ovšem jedno pravidlo. Pokud jste si na Vánoce zahřešili a pořádně si to vychutnali, je to jenom dobře. Každý občas potřebuje vypnout, oddychnout si a ulevit. S Novým rokem ale opět začíná být aktuální zdravé stravování. Nový rok právě začíná a jde o skvělé období k motivaci pro hubnutí. Jak se vhodně nažhavit, abyste byli co nejdříve krásní a štíhlí?

1. Zhmotněte své cíle do konkrétní podoby

V práci si také dáváte jasné cíle, případně vám tyto cíle vytyčují nadřízení. Do posledního dne v měsíci stihnout uzávěrku, do určitého termínu poslat všechny faktury. Postupujte podobně i v případě hubnutí. Nestačí jenom říci si: „Zhubnu.“ Je potřeba tento cíl nějak definovat: do kdy, o kolik. Například si řekněte: „Do konce února chci být o pět kilo lehčí.“ Máte jasný cíl, kterému přizpůsobíte svůj jídelníček a pohyb.

2. Dávejte si reálné a kratší cíle

Za zdravé hubnutí se považuje postupná změna stravovacích návyků směrem ke zdravé výživě, nikoli nárazové jednostranné hubnutí pomocí nevyvážených diet. S pomocí zdravého hubnutí můžete shodit zhruba 0,5 -1 kg za týden, měsíčně tedy 2-4 kg. Takového váhového úbytku můžete skutečně při troše úsilí a snahy opravdu dosáhnout. Důležité je, že hubnete postupně a vaše tělo dostává vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků, nechybí mu minerály, vitamíny a vláknina.

Když si dáte reálný cíl a splníte ho, budete prožívat velkou radost. Ta se stane obrovskou motivací do dalšího snažení. Je proto lepší vytyčit si krátkodobý menší cíl, než dlouhodobý velký. Například krátkodobý cíl shodit 5 kg do konce února. Jakmile ho splníte, může následovat dalších 5 kg do konce dubna. To samé do konce června a pak do konce srpna. Najednou pak na konci srpna zjistíte, že jste o 20 kg lehčí a ani to moc nebolelo.

Kdybyste si ale teď dali cíl shodit 20 kg do 31. srpna, bude vám to připadat příliš vzdálené, nebudete si s tím vědět rady. Dost možná, že na cíl brzy rezignujete, právě proto, že půjde o příliš vzdálený cíl, s jehož naplněním budete v koncích. Vždy si uvědomte, že motivace je už vhodně zvolený cíl.

3. Nenechte se odradit neúspěchem a hledejte pomoc u odborníků

Možná se vám pět kilo do konce února shodit nepovede. Co pak? Nenechte se odradit. Zkuste si zanalyzovat, kde máte rezervy, kde děláte chyby. Nezůstávejte ve svém úsilí sami. Můžete si vzít někoho na pomoc, pokud si nebudete vědět rady. Konzultace s odborníkem se vyplatí, pomůže změnit chaos ve vaší mysli v pořádek. Pestrý jídelníček je zároveň vaším konzultantem. Nejste ve vaší snaze sami, máte po boku schopného kvalifikovaného parťáka. Naše výzva2017 vás povede. Jídelníček na hubnutí vytvořený na míru je vaší velkou zbraní v boji s nadbytečnými kilogramy.

Možná si totiž nejste jisti, jak potraviny vhodně zkombinovat, aby vám opravdu nic nechybělo. Jídelníček připravený od profesionála, který ví, jaké látky lidské tělo potřebuje, je velkou pomocí. Nemusíte tápat, hledat informace, váhat, zda nekonzumujete příliš mnoho kalorií, nebo nechybí-li vám vláknina nebo železo. Když vám doma nefunguje vodovodní kohoutek, zavoláte instalatéra, nebudete si ho opravovat sami. Když se vám nedaří zhubnout, je jenom logické, že budete hledat pomoc tam, kde rozumí výživovému poradenství a hubnutí.

4. Přidejte do Výzvy 2017

Navíc i získáte jídelníček na míru zdarma – ZDE

5. Myslete pozitivně

Jakkoliv vám to může znít jako fráze, psychická pohoda je velice důležitá. Jak se říká, hubnutí začíná v hlavě. Budete-li neustále řešit svoji váhu, dostáváte se do stresu a je téměř jisté, že nezhubnete. Vytyčte si cíl v hubnutí, přizpůsobte tomu svoji životosprávu, ale dál nechte události plynout. 14denní výzva vás nažhaví udělat pro sebe něco konkrétního, hmatatelného, dodá vám impuls a energii. Není ale třeba se dál stresovat neustálým vážením, rozebíráním toho, co jste snědli, nebo že jste trochu zahřešili.

Důležité je věřit si, že svého cíle dosáhnete a dělat k tomu konkrétní kroky. Věnujte se sami sobě, posilujte svoje sebevědomí, to vše vám k dosažení cíle pomůže. Nezapomínejte na svoje koníčky, vhodné rozptýlení, rodinu a přátele. Přiměřeně sebevědomý člověk, který si věří, mnohem snáze dosahuje vytyčených cílů, než uťápnutý človíček, jenž si není jistý ani sám sebou, a to platí i pro hubnutí.

6. Zachovávejte pravidelnost

Pravidelný režim je základem k tomu, abyste zkrotili své tělo a své kilogramy. Pravidelná zdravá strava je podstatná. Přecházejte na ni postupnými kroky. Bude vám činit obrovské vnitřní potěšení, když se vám bude dařit stravovat se zdravě. Budete se cítit lehčeji, spokojeněji, mít víc energie. Uspokojení ze sebe je důležité.

Nezapomínejte na pravidelný pohyb každý den. Cvičení je nezbytnou součástí zdravého životního stylu, najděte si proto takové, které vás bude bavit. Pokud zrovna nemáte naplánovanou nějakou sportovní aktivitu, postačí i procházka na čerstvém vzduchu, která vás zahřeje. Pravidelně a dostatečně spěte. Nepodceňujte pitný režim, který si také žádá pravidelnost. Vhodně ho může doplnit Pestrý čaj, jenž pomůže rozhýbat metabolismus a dodá energii.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.