Jak správně detoxikovat

Petra, autorka knihy, je vystudovaná zdravotní setra, která se tímto povoláním několik let živila. Zná tak základy biochemie lidského těla a ví, jak organismus člověka funguje.

,,Proč jsem napsala 28denní detox?,” píše Petra Skalská a vysvětluje: ,,Protože přibližně 18-28 dní je délka, za kterou se nám obnoví kožní buňky všech tří vrstev. V žaludku a v tlustém střevě tento proces trvá přibližně 4-6 dní, buňky naší rohovky se obnovují za 10-16 dní. Kostní tkáň je trochu pomalejší a té to trvá okolo 4 týdnů, než se přehojí novou vrstvou a jiným buňkám to zabere i déle času. Dalším důvodem, proč jsem si vybrala celých 28 dní bylo, že předpokládám, že detox budou využívat především ženy. Tudíž se nabízí další jednoznačná věc, kterým je menstruační cyklus (trvá v průměru 28 dní).”

Základní potraviny pro očistu těla

Červená řepa

Nejvýznamnější potravinou v rámci detoxikace organismu je bezesporu řepa, jejíž účinky jsou na náš organismus obrovské. Je velkým zdrojem draslíku, který ovlivňuje tvorbu vaziva a kostí, pružnost cévních stěn, snižuje krevní tlak, regeneruje tkáně a zpomaluje stárnutí. Dalším vlivem draslíku je, že zabraňuje zavodňování těla.

Řepa dále obsahuje kyselinu listovou, která je důležitá v těhotenství a kladně působí na naše srdce a kardiovaskulární systém. Pro vysoký obsah vlákniny optimalizuje červená řepa střevní mikroflóru. Také podporuje tvorbu trávicích šťáv a správnou činnost jater a žlučníku, což vede k rychlejší tvorbě žluči, která má spolu s trávicími enzymy velký vliv na trávení tuků.

Její detoxikační účinky jsou jednoznačně nesporné, vzhledem k obsahu vitamínů (B1,B2,B9,E), minerálů a antokyanů likviduje volné radikály. Působí protirakovinně a v případě výskytu rakoviny působí na rychlejší léčbu a následnou rekonvalescenci.

Brokolice

Dalším pomocníkem při detoxu je brokolice, která má blahodárné účinky na naše zdraví. V prvé řadě obsahuje velké množství vitamínu C, mnohonásobně víc než citrony. Dále obsahuje vitamíny E, K, PP, A, skupiny B, karoten.

Ani na minerály není chudá. V brokolici nalezneme bor, železo, jód, draslík, vápník, sodík, hořčík, mangan, měď a chrom. A vzhledem k obsahu těchto všech pro tělo důležitých látek chrání organismus před účinky volných radikálů.  Dokonce poslední výzkumy ukazují že brokolice zvyšuje kvalitu vidění, a má preventivní vlastnosti proto vzniku carcinomu prostaty.

Mrkev

V jídelníčku pro očistu těla nesmí chybět ani mrkev. Posiluje organismus a imunitu, harmonizace střevní mikrofloru, zlepšuje zrak, pomáh  při řešení potíží s hemeroidy, funguje jako prevence chřipky a jak je o ní známo, zlepšuje zrak. Mrkev obsahuje vitamíny A, D, E a K, vlákninu a minerály, jako je selen, lecitin, draslík, vápník, vodík, hořčík, železo, měď, fosfor, kobalt, jod.

​Jablka

Jablka by bezesporu měli být součástí detoxikačního programu, neboť svým obsahem vitamínů C, E a B6 posilují imunitu, díky vláknině podporují správné vyprazdňování. Regulují hladinu cukru v krvi, působí jako prevence proti diabetu, podporují krvetvorbu a mají protirakovinné účinky.

Ořechy

Obsahují velké množství minerálů, vitamínů a hlavně významných tuků prospěšných pro naše zdraví. Působí protizánětlivě a mají protirakovinnové účinky. ​Zlepšují kvalitu nehtů, vlasů, zubů a také psychickou kondici. Jejich konzumací lze přispívat k správné mozkové činnosti.

Zelené fazolové lusky

Tato výborná surovina v našem těle působí jako prevence proti vzniku srdečních onemocnění a zlepšuje činnost mozku a cév. Lusky jsou bohaté na proteiny, také zajišťují správný metabolismus sacharidů. podporují obnovu buněk, takže přispívají ke správnému hojení. Obsahují vitamín A, vitamíny skupiny B, K, betakaroten, lutein, karotenoidy, minerály (vápník, mangan, draslík) či vlákninu.

Vyzkoušejte detoxikační jídelníček na 28 dní

Stáhněte si elektronickou kuchařku plnou receptů pro správnou detoxikaci, podívejte se.

Jak správně detoxikovat

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.