Podpořte své hubnutí vhodně vybranou masáží

Umění masírovat ovládali už Číňané před více než 3000 lety. Zakladatel moderní medicíny, řecký lékař Hippokrates, svým žákům už na přelomu 5. a 4. století př. n. zdůrazňoval, jak moc je masáž příznivá pro lidské tělo.

I když se později v některých obdobích a kulturách na masáže zapomínalo, dnes jsou uznávány jako plnohodnotná součást léčby. Na výběr máte z řady různých druhů a je jenom na vás, která vám nejvíce uleví či pomůže i třeba v hubnutí.

Zbavte se stresu

Zatímco krátkodobý stres vám může pomoci, protože nabudí organismus k velkým výkonům, dlouhodobý stres vám naopak uškodí. Proti chronickému stresu, který váš organismus ničí, se dá účinně bojovat právě masážemi.

Na odbourání stresu se zaměřuje relaxační masáž. Bude-li dobře provedena, urychlí zpracování metabolického odpadu a hormonů, které produkuje stres. Nepřímo tím pozitivně ovlivňuje i proces hubnutí. Jistě víte, že stres je nepřítelem hubnutí. Zároveň masáž dokáže uvolnit vaši mysl, pomáhá vytvořit duševní pohodu a pocit sebedůvěry. S pomocí relaxační masáže se můžete zbavit bolestí hlavy, šíje, zad. Pozitivní účinky má i na spánek. Pokud jste podstoupili větší fyzickou námahu, dopřejte si relaxační masáž také, pomůže k regeneraci namožených svalů.

Proti stresu vám může pomoci i medová masáž. Kombinace kompresních masérských hmatů a silných účinků medu pomáhá zbavit tělo choroboplodných zárodků, prokrvit pokožku a vyčistit zanesené póry. Tvoří vlastně určitou formu detoxikace, proto se osvědčuje i u tělesných obtíží jako žaludeční, střevní, jaterní poruchy, únavový syndrom, kožní potíže, menstruační problémy i revmatické onemocnění. Dochází totiž k odstraňování toxinů z hlubokých tkání.

Jaká masáž při hubutí?

Otoky hlavně dolních končetin, neustálý boj s infekcemi (chřipky, angíny, záněty nejrůznějšího druhu), únava a bolesti hlavy, těmito příznaky vám vaše lymfa dává najevo, že je znečištěná. Vaše tělo je plné metabolických odpadů, které se v něm usazují, a máte nejvyšší čas vyčistit potrubí. Lymfatická masáž vám díky odbornému prohmatání lymfatických uzlin a cév pomůže zprůchodnit, stimulovat vylučování odpadních látek v těle. Odborníci doporučují, že by i zcela zdraví lidé měli tuto masáž jednou až dvakrát do roka absolvovat. Díky ní může dojít ke zlepšení zdravotního stavu (zmírnění otoků, ústup infekcí). Lepší zdravotní stav se může promítnout i do hubnutí, protože odbourání metabolických zplodin a celková detoxikace nastartuje spalování.

Nezapomeňte pracovat s energií

Velmi účinnou a oblíbenou technikou je masáž lávovými kameny. Skutečnost, že nahřáté kameny dokážou uvolňovat blokády v těle, rozproudí energii, je známa už od pradávna. Černé prohřáté lávové kameny představují jangovou složku, mužskou energii. Bílé kameny znázorňující ženskou jingovou složku jsou určeny na studenou terapii. Umí uvolnit energii v meridiánech. 

Přikládání lávových kamenů je vhodné zejména při bolesti svalů a jejich únavě, při artritidě a kloubních obtížích, bolestech hlavy, zácpách, otocích a také při nadváze. Protože lávové kameny dokážou uvolnit energetické bloky v těle, umí zároveň zrychlit metabolismus a regulovat tekutiny v těle. Podporuje proto i odbourávání přebytečných kilogramů.

Chodidla ovlivní celkovou kondici

Na starověkou čínskou terapii navazuje reflexní masáž nohou. Možná jste slyšeli o tom, že chodidla mají v sobě spoustu bodů a zón, jež jsou energetickými drahami propojeny s tělesnými orgány. Vhodnou stimulací těchto bodů ovlivňujete funkci orgánů, mírníte bolesti, podtrhujete přirozenou regeneraci organismu. Proto má tato masáž komplexní vliv na celkovou kondici. Působí i velmi příjemně na duševní stav.

Balzám pro vaši páteř

Jestliže máte sedavé zaměstnání a trpíte bolestmi zad, doslova balzámem pro páteř bude Breussova masáž. Co se pod ní skrývá? Především velmi citlivě a jemně prováděná masáž v oblasti páteře, která dokáže regenerovat meziobratlové ploténky. Tuto metodu vytvořil rakouský léčitel Rudolf Breuss (1899-1990). Potíže s ploténkami se stávají zdrojem mnoha poruch pohybového aparátu. Masáž spočívá ve velmi intenzivním působení teplého třezalkového oleje, který se vtírá po celé délce páteře a zejména na bolavá místa. Po masáži se na páteř přikládá hedvábný papír a přikládáním rukou dochází k magnetizaci. Díky masáži se více okysličují tkáně obratlů, stimulují se nervová vlákna.

Pozitivní vliv má Breussova metoda i na odstraňování hluboko uložených psychických blokád. Masáž by ovšem neměli absolvovat lidé s epilepsií, rakovinou, těžkými psychickými poruchami, nebo akutními stavy jako například výhřez ploténky.

Sportovci také musí regenerovat

Aktivní sportovci potřebují dokonalou přípravu na svůj výkon a také rychlou regeneraci svalů. K obojímu jim velmi pomůže sportovní masáž. Skládá se ze série hmatů, které podpoří svalovou kondici, patří sem úvodní tření, hnětení, roztírání, tepání, chvění a závěrečné tření. Existuje řada druhů sportovních masáží, například odstraňující únavu, přípravná, dále pohotovostní pro maximální výkon, v přestávkách mezi výkony či léčebná sportovní masáž.​

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.