Lymfatické masáže jako účinná zbraň proti nadváze

Nedaří se vám delší dobu shodit přebytečné kilogramy, otékají vám dolní končetiny a tvoří se vám na stehnech či zadečku celulitida, i když máte dostatek pohybu? Pak vyzkoušejte lymfodrenáž, která by tyto projevy a další zdravotní problémy mohla zmírnit ba dokonce úplně vyléčit.

Máte pocit, že lymfatická masáž je pouhým kosmetickým zákrokem? V tom případě vás velice rychle vyvedeme z omylu. Bohužel tento názor u některých lidí, kteří mají nedostatek informací, přetrvává. Hází lymfatickou masáž do jednoho pytle s kosmetickým vyhlazováním vrásek a podobnými operacemi. Nikdy ale není pozdě se o lymfatických masážích dozvědět více a pochopit jejich skutečný význam.

Správné proudění lymfy přináší návrat ke zdraví

Velice důležité je vědět, že lymfatická masáž vám může pomoci s řadou závažných nemocí a jejich příznaků. Jde o otoky, únavu, náchylnost k častým infekcím. V principu jde o uvedení lymfy v těle do správného chodu. Lymfatická masáž, označovaná odborně často jako lymfodrenáž, vyžaduje speciální hmaty, při kterých se pohybuje pouze podkožím. Provádí se drenáž uzlin, a to například v podpaží, tříslech. Správně provedená lymfatická drenáž doslova probudí váš mízní systém k činnosti. Jakmile lymfa správně proudí tělem, znamená to návrat ke zdraví, dobrou regeneraci organismu.

Čistička odpadu v lidském těle

Vlastně můžeme říci, že lymfatický systém je takovou čističkou odpadních vod. Lymfatické cévy a uzliny stahují nadbytečné tekutiny, čistí je a následně vyčištěné vrací zpátky do vašeho krevního řečiště. Dokážou zachytávat cizí částice a mikroorganismy, nádorové buňky.

Jestliže lymfa neproudí, potom selhávají její čisticí a transportní funkce. V takové chvíli se v organismu hromadí škodliviny, jejichž důsledkem je snížení funkce imunitního systému (odtud pramení časté a opakující se infekce), dále vzniky otoků hlavně u dolních končetin, celulitida zejména v oblasti stehen a hýždí, a celková únava. Lymfodrenáž často pomůže i při hojně se vyskytujícím akné. Pokud si ale jednou za půl roku dopřejete lymfatickou masáž, problémy se zmírní nebo dokonce úplně odstraní.

Ovšem musíme upozornit na jednu věc – lymfatická masáž není samospasitelná. Současně s ní nesmíte zanedbávat zásady správné výživy a zdravého životního stylu. Je proto samozřejmé, že se musíte dostatečně hýbat, jíst zdravě a především dodržovat správný pitný režim, ideálně založený na kvalitní neperlivé vodě. Dostatek tekutin je třeba pít také před i po absolvování masáží. Dobrý pitný režim totiž výrazně zvyšuje jejich účinek. Možná vás překvapí, že za běžných okolností protékají lymfatickým systémem asi 4 litry lymfy, což je poměrně hodně. Najdete v ní odumřelé buňky, soli, tuky, bílkoviny, odpadní zplodiny metabolismu.

Oblečte si nafukovací kalhoty

Lymfatické masáže jsou ruční nebo přístrojové. Na přístroji vás oblečou do návleku na dolní končetiny a trup a k masáži dochází pomocí tlakové vlny vyvolané přístrojem. Návlek vlastně tvoří jakési nafukovací kalhoty, které jsou rozděleny do několika vzduchových komor. Do každé komory se individuálně vhání hadičkou vzduch. Na tomto principu dochází k individuálnímu nafukování a tvorbě tlaku. Pravidelná tlaková vlna, jež se opakuje, aktivuje mízní systém. Je možné samozřejmě měnit intenzitu tlaku podle potřeby, dále počty, dobu a pořadí nafukování vzduchových komor – tím se ovlivňuje průběh a intenzita masáže.

Na ruční masáž potřebujete zkušeného odborníka

Doporučujeme ale hlavně ruční masáže, protože lidská ruka má samozřejmě větší cit, umí vytvořit velmi jemný tlak. Vždy si ale k provádění lymfodrenáží vyberte osvědčeného specialistu, který má dostatečné zkušenosti. Neodborně provedená masáž totiž může být naopak nepříjemné důsledky v podobě tvorby otoků. Zkušený masér či masérka specializující se na lymfatické masáže ví, kam přesně sáhnout, jakým způsobem, pod jakým tlakem. Proto je velmi důležitou podmínkou, aby se masírování ujal odborník s praxí.

Zbavte se tukových polštářků

Vzhledem k tomu, že rozhýbání lymfy má vliv na celkový metabolismus a dokáže zrychlit a zefektivnit látkovou výměnu, jde o proces podporující hubnutí. Pokud tedy chcete shazovat nadbytečné kilogramy a nedaří se vám to tak, jak byste si představovali, zkuste lymfodrenáž navštívit. Příčina vašeho zaseknutí během hubnoucího procesu může být právě v zaneseném lymfatickém systému.

Jakmile se tok lymfy uvolní, hubnutí půjde snáz právě díky tomu, že budete dobře vylučovat odpad z těla. V okamžicích, kdy lymfa proudí nedostatečně, v tkáních se ukládají zbytky z látkové výměny. Dochází ke zvětšování objemu tukových buněk, které na sebe mohou vázat další metabolické zbytky. Rostou tedy tukové polštářky, zhoršuje se celulitida.

Kdy masáž raději odložit?

Na lymfatické masáže zapomeňte v případě, že trpíte onkologickými onemocněními v akutním stadiu, dále máte otoky, jejichž příčinou je selhávání ledvin, jater či srdce. Nevhodná je lymfodrenáž i v případě žilního onemocnění v akutním stavu. Zároveň je třeba masáž odložit i v případě, že zrovna proděláváte nějaké virové nebo bakteriální onemocnění či máte na kůži otevřené rány. V takovém případě počkejte na doléčení.

17.04.2017

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Není hubnutí jako hubnutí: Proč jsou pravidla pro každého jiná?

26.02.2017

Jednou z nejčastějších otázek, která nám do Pestrého Jídelníčku chodí, je ohledně doporučeného denního příjmu. Téměř každá druhá žena se při svém hubnutí bojí jíst v takovém množství, které jí je dle parametrů předepsáno, a po přečtení nepravdivých článků v bulvárních plátcích si myslí, že je nutné přijmout maximálně 5 000 kJ za den. Pokračovat ve čtení

Štíhlí a krásní po Novém roce: Jak nastartovat hubnutí?

11.01.2017

Čas se nám přehoupl do Nového roku a spousta z nás je nemile překvapená při pohledu na váhu. U většiny totiž ukazuje o pár kilo víc, než před Vánocemi. My vám proto dnes poradíme, jak se opět dostat na svou původní váhu či dokonce, jak zhubnout ještě více a mít tak svou vysněnou postavu na dosah. Pokračovat ve čtení

Ženy vs. muži v hubnutí: Proč něžné pohlaví shazuje kilogramy pomaleji?

08.12.2016

Proč jde mužům hubnutí snadněji, než ženám? Jaké chyby ve shazování kilogramů obě pohlaví dělají? A co do jídelníčku bychom měli zařadit, pokud chceme redukovat svou váhu? Známe odpovědi na tyto i další otázky v hubnutí žen a mužů. Pokračovat ve čtení

Elixíry pro zdraví: Jak s nimi zhubnout a docílit věčného mládí?

27.11.2016

Zdravé hubnutí jde vždy lépe a snadněji, pokud je dodržován pitný režim. Naštěstí to nemusí být jen o čisté vodě, shazování kilogramů nebo zlepšování zdravotního stavu lze i s jinými tekutinami. Poradíme vám, jaké to jsou. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 222 267 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?