Tipy na nejlepší domácí spalovače tuků

Jaký je princip spalovačů tuků

Potraviny vhodné pro spalování tuků jsou charakteristické svým vysokým obsahem vitamínů a minerálních látek. Podle druhu mají buď přímý vliv na využitelnost tuků v našem organismu a na zlepšení jeho spalování, nebo přinášejí stimulační efekt.

Zrychlují metabolismus a zvyšují spotřebu energie. Mohou také pracovat na termogenním principu, kdy zvyšují produkce tepla a tím i výdeje energie.

Nejlepší spalovače tuků

Není nutné utrácet horentní sumy za různé doplňky stravy, slibující zrychlení metabolismu a spalování tuků. Doma, ve své kuchyni, má každý potraviny použitelné jako přírodní spalovače tuků. Podívejme se blíže na některé z nich.

Chilli

Díky kapsaicinu má konzumace chilli papriček velký vliv na spalování tuků. Tato látka, obsažená v chilli papričkách a způsobující jejich pálivost, snižuje potřebu příjmu energie a spolu s přeměnou tuku na energii vysílá do mozku signál, že tělo je dostatečně nasycené a nepotřebuje přijímat další potravu.

Zázvor

Tento zvláštní, štiplavě chutnající a silně aromatický kořen působí nejen proti nachlazení, ale zrychluje metabolismus a podporuje činnost trávicí soustavy. Zázvor je jeden z nejznámějších přírodních spalovačů tuků. Na jemno ho nakrájejte a připravte si z něj například čaj, přidejte do sušenek anebo k masu či zelenině.

Zelený čaj

Látky obsažené v zeleném čaji snižují chuť k jídlu a omezuji proces trávení ve střevech, což vede k rychlému spalování tuků. Zelený čaj chrání před obezitou a má velký vliv na přirozené hubnutí. Jeden týden v měsíci si můžete dopřát detoxikační kúru, při které se konzumují pětkrát denně lehká dietní pokrmy, a před jídlem se vždy vypije šálek zeleného čaje.

Ananas

Ananas patří mezi nejznámější a nejúčinnější spalovače tuků a je součástí spousty diet. Z ananasu se také vyrábějí potravinové doplňky vhodné k užívání při odtučňovacích kúrách. Účinnou látkou obsaženou v ananasu je enzym bromelin a vláknina.

Skořice

Skořice je v kuchyni dobře známé a využívané koření. Nejen, že krásně voní, ale má také schopnost štěpit tuk a cukr, rozproudit krev v žilách a stimulovat zažívání. Potlačuje špatný cholesterol a zanechává jen ten dobrý. Stačí pouze jeden gram tohoto přírodního spalovače denně, abyste pocítili jeho blahodárné účinky.

Citrón

Citróny obsahují vitamín C a pektinovou vlákninu. Vypijte ráno na lačno sklenici vody s citrónovou šťávou a právě pektin v ní obsažený vám nastartuje metabolismus, pomůže se spalováním tuků a posílí vaši imunitu.

Voda

Víte o tom, že spalování tuků podporuje také „obyčejná“ voda? Vyvolává pocit sytosti a stimuluje spotřebu energie. Před každým jídlem vypijte sklenici vody, žaludek se zaplní a množství snězeného jídla bude díky tomu menší. Voda urychluje metabolismus, podporuje hydrataci organismu a funkčnost svalstva a pro hubnutí důležité vylučování odpadních látek z těla.

Ořechy

Výborným spalovačem tuků jsou též ořechy. Mají obrovský obsah zdravých tuků, esenciálních mastných kyselin a v tucích rozpustných vitamínů, obsahují vlákninu a bílkoviny. Důležitou látkou v ořeších s pozitivními účinky je hořčík. Podílí se na zásobování buněk kyslíkem, a tím i na spalování tuků.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.