Kam si jít zaběhat po Praze?

Parky vhodné pro běh

Ať už počítáte BMI a snažíte se zhubnout, nebo chcete zlepšit svou kondici, určitě se čas od času chcete pořádně proběhnout. Pro obyvatele Prahy je samozřejmě nejjednodušší navštívit rozmanité parky a lesoparky v blízkosti centra. Parky nabízejí prostory jak pro běh, tak pro kvalitní strečink nebo venkovní cvičení. Zároveň se v areálu parku často nacházejí nejrůznější sportovní hřiště a možnosti občerstvení.

Stromovka

Lesoparku Královská obora nikdo z místních neřekne jinak než Stromovka. Nachází se v Holešovicích blízko Výstaviště a patří mezi běžecké stálice. Terén je členitý, takže si každý může vybrat, jak náročnou trasu zvolí. Běžecké kluby tu dokonce často pořádají své tréninky, ke kterým je možné se přidat. Jedná se o příjemnou lokalitu s krásnými zákoutími a navíc blízko centra.

Ladronka

Park Ladronka se nachází u stejnojmenné zrekonstruované usedlosti. Napříč parkem jsou vybudované asfaltové stezky pro cyklisty a zejména pro in-line bruslaře. Ačkoli jde o park určený hlavně bruslařům, tak i pro běžce se tu najde místo. Park je svým rovinatým terénem vhodný hlavně pro běžecké začátečníky, nebo pro ty, kteří se chtějí kochat malebnými výhledy. Nedaleko Ladronky je navíc obora Hvězda, která je také ideálním místem pro trénink.

Letenské sady

Letenské sady jsou oblíbeným místem pro romantické procházky i sport, proto je tu často opravdu plno. A není divu, Letenský park nabízí krásné výhledy na řeku a historickou část města. Cesty jsou tu převážně asfaltové a rovinaté a komu by to snad nestačilo, může zaběhnout to přilehlých Chotkových sadů.

Petřín

Jistě je příjemné navštěvovat pražská fit centra, ale občas je větší výzva vyrazit do terénu. Kdo by neznal Petřín jako místo romantických schůzek. Proč si ale na ten kopec rovnou nevyběhnout? Lesopark ve svahu kopce je ideálním vytržením z rutiny pro náročnější běžce, kteří si chtějí dát pořádně do těla a přitom si užít okolní atmosféru.

Další místa vhodná pro běh

V Praze lze kromě parků najít samozřejmě i další místa vhodná pro běžecký trénink. Jedná se často o lesy a malebné přírodní rezervace při okraji města pro ty, kteří preferují přírodní terén a klidnější prostředí.

Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka je považovaná za přírodní klenot Prahy. Rozprostírá se na skalnatých úbočích Šáreckého potoka. V této lokalitě můžete najít skály, lesy, louky i koupaliště. Terén je tu velmi rozmanitý, proto nabízí nejrůznější možnosti i různorodou náročnost běžeckých tras.

Kunratický les

Pokud hledáte kopcovitější terén, jistě si oblíbíte Kunratický les, neboli “Krčák”. Jedná se o jednu z největších zalesněných ploch Prahy a také o populární běžecké prostředí, které nabízí hned několik běžeckých tras. Lákadlem tohoto místa je například zřícenina gotického hradu Nový hrádek nebo několik vodních ploch.

Prokopské a Dalejské údolí

Přírodní rezervace Prokopské údolí nabízí mnoho způsobů sportovního i turistického vyžití. Je to místo ideální pro cyklisty, horolezce i náročnější běžce. Přírodní prostředí je plné krásných míst, výhledů, jeskyní i tunelů. Rozmanitý terén, který zahrnuje roviny i strmá stoupání, ovšem není pro žádné běžecké nováčky.

V Praze existuje ještě množství dalších příjemných lokalit, kde se dá dobře běhat. Skvělé jsou například Riegrovy sady, Parukářka, park Na Cibulce, lesopark Hostivař a další. Každý si zkrátka jistě najde své oblíbené místo, tak toho využijte a začněte běhat!

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.