Jak cvičit s kettlebellem

Nevídané představení se povedlo Moorovi Znamenskému, který udělal stojku na dvou 32kg kettlebellech, následně seskočil na obě nohy a  v tom stejném pohybu dostal obě závaží nad hlavu. Toto představená navíc zopakoval hned desetkrát za sebou! I dnes jsou kettlebelly hojně využívány a to jako doplnění tréninku bojových sportů, při rehabilitaci, zvyšování síly a v kruhových trénincích.

Kdy šáhnout po kettlebellu?

Kettlebell je jeden z nejuniverzálnější nástrojů silového a kondičního tréninku. A možností, jak jej využít, je vskutku nespočet. Pro přiblížení možných cviků se stačí podívat na YouTube, specializovanou webovou stránku nebo vyhledat pomoc trenéra. Setkáte se minimálně s desítkami různých cviků.

Jestliže chcete zvýšit vytrvalost vašich svalů, snížit obsah tělesného tuku či budovat objem a sílu, tak je kettlebell skvělá pomůcka přesně pro Vás.

Kettlebelly se vyrábějí od hmotnosti 4 kg až do 48 kg! Mezi jednotlivými závažími je vždy rozdíl 4 kg. Začít s nimi cvičit může tak drobná dívka i velký silák!

   Výhody cvičení

  1. Neustálému střídání zpevnění a uvolnění svalů,  to je žádoucí především pro silovou průpravu tréninků bojových umění a sportů.

  2. Vytváří zátěž jak pro svalový, tak pro kardiovaskulární systém, tak posilujeme i náš nejcennější sval – srdce.

  3. Rozvíjí se síla jak výbušná a maximální, tak vytrvalostní.

  4. Posilování vede k rozvoji rychlosti, pohyblivosti a pružnosti.

  5. Zlepšíte si držení těla i flexibilitu, odstraníte bolesti zad a zpevníte střed těla.

Nenechte se ale zmást! Kettlebelly nejsou určeny jen v rámci silových disciplín. Jejich výhod využívá například i sedminásobný vítěz cyklistického závodu Tour de France Lance Armstrong.

//www.youtube.com/embed/BZsqZTYlsek

Jak cvičit s kettlebellem?

Jak si osvojit kettlebell nám dnes obstojně přibližují všemožné YouTube kanály. I když jsou videa mnohdy v angličtině, není nutné rozumět, videa jsou výmluvná sama o sobě. Vybrali jsme názorné video, které Vás seznámí rovnou s neuvěřitelnými 69 cviky!

Jestliže si přeci jen nebude s cvičením jistí, vyhledejte odborný dohled školených instruktorů ve fitcentrech.

A jaký je váš oblíbený cvik se závažím kettlebell? 🙂

    Chcete dostávat zajimavé jídelníčky do mailu?


    © COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.