Bezlepkový jídelníček

Bezlepková dieta a opatření jsou čím dál častěji řešené. Celiaků, tedy osob s nesnášenlivostí lepku přibývá. Nicméně i zdravý člověk, který se chce detoxikovat od lepku, souhrně bílkoviny, která je obsažena v pšenici, žitu, ječmeni a ovsi, si může dopřát oddych od těchto surovin.

Prozatím je bezlepková dieta jediným řešením na tuto nemoc. Rozhodli jsme se tedy sestavit jídelníčky bezlepkově. Nahradíme je tedy prosem, bramborami, rýží nebo kukuřicí. Pokud se podíváme na pečivo, které nám naše potravinové řetězce nabízejí, tak zde nenajdete bezlepkové produkty. A když už najdete, tak by měl být produkt označen přešktrnutým kláskem.

Kromě pečiva je také lepek obsažen v těstovinách, krupici, kroupách, ovesných vločkách, cornflakes a také potravinách, kde se přidává pšeničný škrob – masné, mléčné produkty, cukrovinky. Bezlepková dieta je považovaná za bílkovinou, protože se doporučuje konzumovat hodně mléčných produktů a masa. Pro vyváženost jsou přítomny také sacharidy v podobě ovoce a zeleniny. Za vhodné přílohy k obědu si můžete dopřát rýži, pohanku, jáhly, brambory nebo luštěniny.


Bezlepková a s ní související bezmléčná dieta je často diskutovaným problémem. Náš tým vám sestavil jídelníček, kde jsou zakázané suroviny nahrazeny jinými a Vy jste tak měli pod kontrolou váhu, suroviny i třeba i inspiraci pro vaše pestré stravování.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

Chci jídelníček ZDARMA

2 206 750 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?