Výživový poradce


​Odborník, který je schopen člověku srozumitelně a věcně vysvětlit zásady správné výživy a tvorby jídelníčku a motivovat ho k jejich dodržování, se nazývá výživový poradce. Poskytuje poradenství v této oblasti, dokáže kvalitně a s porozuměním analyzovat stravovací návyky klienta a nasměrovat ho k jejich změně.

Také sleduje aktuální vědecké poznatky v oboru a využívá je ve své praxi k prospěchu lidí, kterým radí. Ideální je, má-li vzdělání v oblasti výživy nebo alespoň kurz z tohoto oboru. Důležité ale je, aby se sám zajímal o obor a dále se vzdělával.

Výživový poradce by měl ke každému klientovi přistupovat individuálně, na základě podrobné analýzy jeho životního stylu a sociálních vazeb, jedině tak může být jeho práce opravdu kvalitní.

Zároveň je pro něj důležitá zpětná vazba od klienta, poradenství probíhá formou konzultací nad otázkami výživy, není to jednostranný monolog, ve kterém by poradce byl mentorem.

Dobrý poradce s klientem intenzivně komunikuje, snaží se brát v úvahu jeho možnosti a přizpůsobit jim zdravou výživu, ušít mu výživový program přesně na míru. Potom má jeho činnost skutečně smysl.

14.12.2015

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

  • Sestavený od nutriční poradkyně
  • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
  • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 218 500 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?