Domácí okurková limonáda: recept do horkých dní

Ingredience na 1 porci

Okurka salátová1 kus
Jemně perlivá voda1000 ml
Cukr hnědý třtinový24 g
Citrónová šťáva čerstvá35 g

Postup limonáda

1

Oloupejte si salátovou okurku a na struhadle ji najemno nastrouhejte. Nastrouhanou okurku zalijte 1 l jemně perlivé vody.

2

Přisypejte 2 lžíce třtinového cukru a 2 lžíce citronové šťávy.

3

Celou směs rozmixujte tyčovým mixérem. Následně ji sceďte přes síto do nádoby, třeba džbánku.

Domácí okurková limonáda je recept, který oceníte především během horkých letních dní. Okurka totiž obsahuje více jak 90 % vody, a tak lidský organismus příjemně ochladí a dodá mu potřebné množství tekutin. Okurka má blahodárný vliv i na vzhled lidské pokožky, strukturu vlasů či na odstranění modrých kruhů pod očima. Obdobnými vlastnostmi se může pochlubit i její tropická varianta, kterou je kiwano. Rozšířené je kiwano zejména v afrických zemích, avšak k dostání je již i u nás.

Co se týče pokrmů, doporučujeme vám v létě vyzkoušet recept na těstovinový salát s tuňákem. Oceníte nejenom skvělou chuť, ale i to, že se jedná o studené jídlo.

Domácí okurková limonáda: podrobný recept

Oloupejte si salátovou okurku a na struhadle ji najemno nastrouhejte. Nastrouhanou okurku zalijte jedním litrem jemně perlivé vody. Přisypejte 2 lžíce třtinového cukru a 2 lžíce citronové (případně limetkové) šťávy.

Celou směs rozmixujte tyčovým mixérem. Následně ji sceďte přes síto do nádoby, třeba džbánku.

Dejte vychladit do lednice a podávejte s několika kostkami ledu. Chutným pokrmem k limonádě může být výše zmíněný těstovinový salát s tuňákem.

Okurková limonáda vs. okurkový sirup

Jak se liší okurkový sirup a domácí okurková limonáda? Největší rozdíl bude v množství cukru a výsledné chuti. V dnešní době se prodává velká spousta průmyslově vyráběných sirupů, které pouze stačí zalít jemně perlivou vodou. Během chvíle tak máte připravený osvěžující nápoj. Tyto sirupy ale obsahují opravdu velké množství cukrů a samozřejmě menší podíl zeleninové složky, tudíž vám spíše doporučujeme vyzkoušet tento recept, případně recept na limonádu z plodu mučenky.

Tip pro vás: jakmile svůj organismus zchladíte připravenou limonádou, ať už z okurky nebo plodu mučenky, vyzkoušejte cviky na břicho. O stupeň se tak opět přiblížíte své vysněné postavě.

Tip na zákusek: recept na buchtu s pudinkem

Recept na buchtu s pudinkem je snadný a rychlý moučník, který vykouzlíte z běžně dostupných surovin. Pokud patříte k milovníkům vláčných zákusků, je buchta z pudinku tím pravým pro vás. Recepty s pudinkem si jednoduše můžete ozvláštnit použitím různých druhů příchutí. Kromě vanilkové verze zkuste třeba čokoládu nebo pistácii.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 84.6249 Kj

Bílkoviny0.06 g
Sacharidy2.98 g
Tuky0.01 g
Vláknina1 g

Alergeny

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.