Recept na grilovaný hermelín

Ingredience na 1 porci

Sýr hermelín120 g
Olej řepkový100 ml
Koření grilovací30 špetek

Postup hermelín

1

Do misky nalijte olej, přidejte grilované koření a pořádně promíchejte.

2

Do takto připravené směsi vložte hermelín a ze všech stran ho důkladně obalte.

3

Poté hermelín zabalte do alobalu.

4

Hermelín v alobalu vložte na gril a z každé strany grilujte přibližně 5 až 10 minut.

Přinášíme vám recept na grilovaný hermelín aneb grilovací sezóna je zahájena. Grilovaný hermelín je skvělou alternativou pro všechny, kteří během grilování nechtějí konzumovat pouze maso. Grilovaný sýr výborně chutná v doplnění se salátkem z grilované zeleniny. Dalším skvělým receptem na hermelín je nakládaný hermelín. Nakládat ale nemusíte pouze hermelín, můžete zvolit i jiný druh sýra.

Podrobný recept na grilovaný hermelín

Do misky nalijte 100 ml oleje, přidejte cca 2 lžíce grilovaného koření a pořádně promíchejte. Do takto připravené směsi vložte hermelín a ze všech stran ho důkladně obalte. Poté hermelín zabalte do alobalu a to tak, aby se přehyby vyskytovaly na bocích sýru.

ˇ

Hermelín v alobalu vložte na gril a z každé strany grilujte přibližně 5 až 10 minut. Následně hermelín z alobalu vyndejte a pusťte se do debužírování.

Grilovaný hermelín na několik způsobů

Recept na grilovaný sýr si samozřejmě můžete upravit podle svých chutí a preferencí. Skvěle hermelín chutná v doplnění bylinek, těmi nejoblíbenějšími jsou rozmarýn a tymián.

Pokud patříte k příznivcům pálivějších pokrmů, nebojte se hermelín vylepšit chilli papričkou. Chilli je navíc velmi prospěšné pro lidské zdraví, a tak s ním vůbec nemusíte šetřit.

V neposlední řadě na hermelín můžete nasypat namleté pistácie, potřít ho medem, anebo vyzkoušet exotičtější variantu, do které se přidávají fíky.

Pokud by vás zajímalo, kolik má jaká potravina kalorií, podívejte se do kalorické tabulky. Poté už jenom přendejte sýr na gril a po obou stranách ho ogrilujte.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 77.453 Kj

Bílkoviny0.4 g
Sacharidy1 g
Sacharidy z cukrů0.03 g
Tuky1.14 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)0.35 g
Trans mastné kyseliny (z tuků)0.13 g
Vláknina0.02 g
Vápník0.01 g
Gi0.01

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich

Graf nutričních hodnot

Mohlo by vás zajímat

© COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.