Recept na rychlý hrnkový švestkový koláč s drobenkou

Ingredience na 1 porci

Mouka polohrubá270 g
Mouka pšeničná hrubá170 g
Cukr bílý170 g
Mléko polotučné250 ml
Olej řepkový115 ml
Vejce1 kus
Kypřící prášek do pečiva6 g
Mouka polohrubá140 g
Máslo100 g
Cukr bílý100 g

Postup koláč

1

V míse smíchejte 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek hrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 hrnek polotučného mléka, půl hrnku oleje, 1 vejce a půl pytlíčku prášku do pečiva.

2

Do vymazaného a vysypaného plechu nalijte umíchané těsto, naskládejte na něj ovoce a zasypejte ho drobenkou.

3

Pečte v troubě předehřáté na 180 °C přibližně půl hodiny.

Postup drobenka

1

V misce pomocí rukou promíchejte 140 gramů polohrubé mouky, 100 gramů másla a 100 gramů cukru krupice.

Recept na rychlý hrnkový koláč s drobenkou se dá upéct s různými druhy ovoce. Asi nejoblíbenější je hrnkový švestkový koláč, avšak dá se připravit hrníčkový koláč s rybízem, malinami, ostružinami, případně meruňkami. Bez pochyb největší výhodou je opravdu rychlá a velmi snadná příprava, hrnkový koláč budete mít připravený během chvíle.

Hrnkový švestkový koláč jako regulátor stresu

Obecně je známo, že cukr obsažený v pokrmech, má pozitivní vliv na lidský nervový systém. Stejně tak je tomu u švestek, které zvyšují odolnost proti škodlivému stresu. Kromě toho pomáhají zbavovat se zadržované vody a posilují celkový imunitní systém. V neposlední řadě jsou švestky skvělé na vyčištění střev, jelikož obsahují vysoké množství vlákniny. Zařadit švestky do svého jídelníčku se zkrátka vyplatí, a to už jenom z toho důvodu že jsou plné vitaminů.

Zdravá pizza k obědu a jako dezert rychlý hrnkový koláč s drobenkou

Pokud si chcete k odpolední svačině dopřát rychlý hrnkový koláč s drobenkou, zahrnete své tělo přívalem sacharidů a tuků. K obědu by to proto chtělo zvolit dietnější verzi pokrmu, jakou je například zdravá pizza. Jednou z variant je například květáková pizza, kdy je tradiční kynuté těsto nahrazeno právě karfiolem. Recept na zdravou pizzu z květáku potěší nejenom všechny, kteří dbají na zdravou životosprávu, ale i vegetariány.

K hrníčkovému koláči si na talíř přidejte i cviky na prsní svaly

Abyste vyvážili přijaté sacharidy, nestačí pouze naservírovat si dietnější oběd, jako je zdravá pizza. Zvýšit byste měli i svoji fyzickou aktivitu, skvělou možností jsou cviky na prsní svaly. Jak je známo, zdravá strava jde ruku v ruce s pravidelným cvičením. Cviky na prsní svaly jsou velmi různorodé, jedním z nich je i plavání, při kterém se zároveň posilují zádové svaly. Stejně tak efektivní jsou i kliky nebo pullover. Poté si hrnkový švestkový koláč nemusíte vůbec vyčítat.

Vyzkoušejte i recept na švestkový koláč s tvarohem a drobenkou

Na švestkové koláče existuje velká spousta různých receptů. My bychom vám rádi kromě tohoto doporučili vyzkoušet i švestkový koláč s tvarohem a drobenkou. Tvaroh, jakožto mléčný výrobek lidskému tělu dodá plnohodnotné bílkoviny, minerální látky i vitaminy. Navíc hojně zasytí, a tak se nestane, že byste na posezení snědli rovnou celý švestkový koláč s tvarohem a drobenkou.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 457.5543 Kj

Bílkoviny6.53 g
Sacharidy4.97 g
Sacharidy z cukrů2.06 g
Tuky7.29 g
Nasycené mastné kyseliny (z tuků)2.15 g
Trans mastné kyseliny (z tuků)0.3 g
Cholesterol0.2 g
Vláknina0.12 g
Sodík0.07 g
Vápník0.03 g
Gi0.15

Alergeny

  • Obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich
  • Mléko a výrobky z něj
  • Vejce a výrobky z nich

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.