Tagliatelle s vepřovým ragú

Ingredience na 1 porci:

Česnek0.5 stroužky
Víno bílé ( 2 dcl)0.5 sklenice
Olej olivový1 ml
Cibule červená0.5 kusy
Maso vepřové libové100 g
Těstoviny bezvaječné100 g
Sůl1 špetka
Pepř1 špetka
Petržel nať1 g
Citrónová šťáva čerstvá1 g
Rozmarýn1 g
Sýr parmazán strouhaný10 g
Citronová kůra čerstvá1 g
Celer řapíkatý0.5 kusy

Ve velké hluboké pánvi nebo velkém hrnci rozehřejte olej s česnekem, až se česnek začne zlehka zabarvovat, odstavte a nechte 5 minut stát, poté česnek vyndejte. V dalším kroku můžete přidat zrhuba 15g (na 1 osobu) slaniny a 5 minut ji nechat opékat na mírném ohni. Tento krok se dá v případě dietnějšího receptu vynechat.

 

Dále přidejte cibuli a řapíkatý celer. Nechte zeleninu měknout cca 8–10 minut. Zelenina by se měla by se spíš dusit. V případě, že by se připalovala, podlévejte směs po lžících vařící vodou.

V dalším kroku vmíchejte maso, zvyšte oheň a maso krátce orestujte. Podlijte směs vínem, nechte jej odpařit, opepřete a ochuťte rozmarýnem. Podlijte 200ml vody, přiveďte k varu, zmírněte oheň, přiklopte a zvolna duste 20–25 minut. V případě, že by směs příliš vyschla, přidejte více vody.

 

 

Mezitím uvařte těstoviny ve vroucí osolené vodě podle návodu na obalu, aby byly hodně al dente (dojdou v ragú). Pak těstoviny sceďte a trochu vody si přitom schovejte.

Scezené těstoviny ihned přidejte k ragú a promíchejte na mírném ohni. Přidejte parmazán. Podle chuti zřeďte trochou vody z vaření těstovin.

 

Vmíchejte citronovou šťávu společně s kůrou (používáme bio citrón), přidejte podle chuti čestvou petrželku. Ihned podávejte.

© COPYRIGHT 2020 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.