Zeleninové lečo recept


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/248079/virtual/www/wp-content/themes/pestry-jidelnicek/single.php on line 149

Ingredience na 1 porci

Paprika červená20 kusů
Rajčata20 kusů
Cibule15 kusů
Ocet10 ml
Olej slunečnicový10 lžic
Cukr bílý20 g
Sůl10 špetek

Postup lečo

1

Oloupejte a nakrájejte cibuli, následně ji cca 15 minut nechejte restovat.

2

K orestované cibuli přidejte pokrájená rajčata i papriku.

3

Do směsi přimíchejte lžíci octa, 10 lžic oleje, 3 lžíce vody, 2 lžíce soli a 2 lžíce cukru.

4

Vše společně 15 minut povařte a poté lečem začněte plnit sklenice.

Zeleninové lečo je receptem, který se k nám rozšířil z Maďarska. Připravuje se v mnoha podobách. Základem tohoto leča je zelenina, běžně se ale přidává i šunkový salám nebo vejce. Abyste si uvařili pravé maďarské lečo, přidejte mletou papriku. Pokud máte rádi pikantnější pokrmy, zvolte její pálivou variantu. Díky této zavařené verzi si lečo můžete dopřát kdykoliv. V létě si vychutnejte čerstvě uvařené, v zimě alespoň zavařené. Chutná stále úžasně.

Další maďarský tip: gulášová polévka z mletého masa

Stejně jako zeleninové lečo i gulášová polévka z mletého masa za svoji domovinu považuje Maďarsko. Proto nejspíš nebudete překvapení, řekneme-li vám, že i gulášová polévka v sobě ukrývá špetku mleté papriky, která je pro tuto zemi tak typická. Gulášová polévka z mletého masa je zástupcem snadných a rychlých receptů. Dopřát si ji můžete buď jako polévku před hlavním pokrmem nebo právě jako hlavní jídlo. Lidskému organismu dodá potřebné živiny a dostatečně ho zasytí.

Zeleninové lečo vs. restovaná zelenina

Základem obou pokrmů je zelenina, avšak restovaná zelenina se musí konzumovat čerstvá. Oproti tomu recept na zeleninové lečo si můžete bez problémů navařit dopředu a uschovat. Dalším rozdílem je to, že se lečo běžně konzumuje samotné, kdežto restovanou zeleninu je vhodné doplnit například grilovaným masem. Jedná se o velmi oblíbenou přílohu všech letních grilovacích sešlostí.

Nutriční hodnoty

Celková energetická hodnota 670.75 Kj

Bílkoviny2.96 g
Sacharidy19.04 g
Sacharidy z cukrů7.03 g
Tuky3.48 g
Vláknina7 g
Vápník37 g

Alergeny

Graf nutričních hodnot

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.