Hubnutí a sex: Věděli jste, že při předstíraném orgasmu spálíte víc kalorií?

Co všechno se děje při sexu? Zvyšuje se vám tepová frekvence a zároveň spalujete hodně kalorií. Právě proto můžeme sex směle srovnávat se sportovním výkonem. Možná v následujících řádcích zjistíte, že vaše výkony v posteli s vaší drahou polovičkou dokonce předčí vaše pravidelné snažení v posilovně. O důvod víc nevymlouvat se, že vás zrovna dneska bolí hlava a vrhnout se do víru sexuálního objevování. Tělesná blízkost spojená s úplným odevzdáním se tomu druhému je ten největší dar, který můžete vašemu partnerovi či partnerce poskytnout. Když přitom budete ještě navíc spalovat tuky, je to jenom dobře pro vás.

Vášnivá líbačka pomáhá v hubnutí

Vzpomínáte si na první zamilované chvíle s partnerem. Zatímco teď, po určité době vztahu už si dáváte jenom letmé pusinky, v začátcích jste se na sebe ohromně těšili. Nemohli jste se dočkat jeden druhého. Jakmile jste se uviděli, začali jste se vášnivě líbat. Málem jste se ani nedokázali ani nadechnout, jak vášnivá to byla líbačka. Vězte, že za hodinu vášnivého líbání spálíte asi 68 kalorií, jakkoli se vám to možná zdá nemožné. Můžete navíc výdej kalorií ještě zvýšit. Třeba tím, že ke sladkým polibkům přidáte ještě petting, tedy něžnému laskání a mazlení. Jestli to vydržíte celou hodinu, zvýšíte výdej energie v porovnání se samotným líbáním ještě o cca 30 kalorií.

Tuk mizí i při svlékacím rituálu

Hodit dolů oblečení a rovnou jít na věc, také se vám podobný postup příčí? Chcete si užít romantiku, laskat partnerovo či partnerčino tělo už během přípravy na samotný akt, tedy i na svlékání? Nedivíme se. Je škoda připravit se o krásné chvíle, navíc se tím připravíte i o možnost příjemně spalovat kalorie.

Například když si partneři připraví hru, při které muž ženě pusou svléká podprsenku, pak při této akci spálí i 80 kalorií. Udělejte si proto svůj krásný a rafinovaný rituál, jak se svlékat. Nejenom, že se nažhavíte a získáte ještě větší chuť do sexu, navíc budou kalorie mizet. Můžete si vymyslet třeba svlékání spojené s tancem při oblíbené hudbě, nebo žena může během svlékání muži předvést břišní tanec. Už při velmi pomalém společenském tanci spálíte za hodinu asi 180 kalorií. Pokud si však troufnete na různé taneční a akrobatické lahůdky, bude to mnohem více.

Erotická masáž uvolní

Chcete se na sex navnadit postupně? Skvělým prostředkem je erotická masáž. Není nic krásnějšího, než když v milostné dvojici jeden nabídne druhému, že mu namasíruje ztuhlá záda, nebo unavené nohy. Kromě toho, že se jeden odevzdává druhému, také masér spaluje kalorie, a to až 80 za hodinu.

A pozor, pokud byste si mysleli, že vydáte víc kalorií, když budete masírovat rychleji, velice se mýlíte. Naopak. Čím pomaleji a pečlivěji budete masírovat, tím je spalování vyšší. Používáte totiž větší sílu, jiné svaly. V podstatě se dá říci, že posilujete vnitřní svalstvo. Masírovanému také mnohem více pomáháte, protože masáž je tím pádem hlubší. Větší výdej kalorií vás čeká také v případě, že masáž poskytnete ve stoje.

Spalujte kalorie ještě účinněji

Sex je velice kvalitní tělocvik. Nejenom, že způsobuje obrovské potěšení, navíc s ním velmi dobře odbouráváte tuk. Za hodinu sexu se vám povede spálit 144 kalorií. V zásadě tedy můžete říct, že když si budete užívat zhruba hodinu, právě jste úspěšně spálili zhruba jeden stogramový smetanový jogurt. Záleží na tom, jak bude milování vášnivé a vytrvalé. Čím vášnivější a vytrvalejší, tím více spálíte. Třeba sténání a vzdychání pomáhá spálit ještě o 18-30 kalorií více.

Ke zvýšení kalorického výdeje pomohou také změny poloh. Orgasmus spálí asi 112 kalorií. A mimochodem předstíraný orgasmus je ještě náročnější aktivitou – zničíte jím až 315 kalorií. Vyplatí se také sexuálně žít až do stáří. Čím jste starší, tím víc kalorií při sexu spálíte – po šedesátce je to při druhé erekci u mužů až 2900 kalorií.

Máte vy a váš partner rádi orální potěšení? Potom vás určitě nadchne, že za hodinu tak spálíte až 200 kalorií. Chcete-li partnera uspokojit rukou, odepište si dalších 200 kalorií za hodinu. Jestliže se budete hýbat celí, pak můžete efektivně spálit ještě další 100 kalorií za hodinu. Proto ani tyto hrátky nepodceňujte.

Účinnější než dieta

Dokonce už i vědci ve svých studií prokazují, že pravidelným sexem se hubne velice účinně a dokonce lépe, než dietou. Jde ale o to, že musí jít o sex, při kterém pravidelně měníte polohy a vyvíjíte pohyb. Nemyslete si, že když se ke všemu postavíte jako leklá ryba a budete čekat, co udělá partner, že kila poletí dolů, to rozhodně ne. Je ale jasné, že aktivním sexem zrychlujete metabolismus, podporujete tvorbu hormonů, spalujete tuky, vyplavujete endorfiny a tvarujete svoje tělo. Pokud celý akt prodloužíte, spálíte o to více tuku.

Posilujete stehna, hýždě i pánev

Na závěr tip pro vás. Které polohy jsou nejefektivnější pro hubnutí? Výborná je prý poloha ve stoje, protože při ní zapojujete více svalů, než u jiných poloh. Při poloze na koníčka trénujete stehenní a hýžďové svaly, což se také pozitivně projevuje na postavě. Také zvířecí poloha na čtyřech je náročná, přirážení trupu aktivuje i partnerovy prsní svaly. Most, kdy partnera zvedá pánev ke stropu, vyžaduje zpevnění pánevních i břišních svalů. Poloha trakař, kdy partnerka obkročí partnera sedícího na patách a sama se opírá o ruce, zajistí posilování rukou.

K zahození není ani vylepšená misionářská poloha, kdy se žena rukama zapře do postele, nadzvedne a podsadí pánev – je to vynikající trénink pánevních svalů, hýždí a paží. Záda a paže žena posílí při poloze v pluhu, kdy se rukama opírá o postel a muž jí nadzvedne nohy – takto se výborně trénují svaly zad a paží. Poloha svíčka, kdy si žena lehne na záda, zvedne natažené nohy a záda a opře si nohy partnerova ramena je výborná na svaly zad.

Z výše uvedeného výčtu vyplývá, že mnoho milostných poloh se může směle rovnat aktivnímu cvičení v posilovně. Navíc sex je více než příjemné cvičení, takže neváhejte a spojte příjemné s užitečným – hubněte sexem.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.