Kde koupit umeocet a do jakých receptů jej přidat?

Tekuté ochucovadlo umeocet je obdobou tradičního octa, které se přidává zejména do pokrmů obsahujících maso a zeleninu, kterým propůjčí lahodnou chuť japonských švestiček. Jaké má toto nevšední ochucovadlo účinky na lidským organismus a kde se dá umeocet zakoupit?

Co je to umeocet

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že je umeocet druhem octa, není tomu tak. Jedná se o ochucovadlo, které vzniká jako vedlejší produkt při výrobě japonských nakládaných švestiček, které se jmenují umeboši. Z toho důvodu se častokrát i umeocet schovává za označení ume-su. Rozdíl také mezi octem, ať už vinným nebo jablečným octem, a umeoctem spočívá v tom, že zatímco octy obsahují kyselinu octovou, v případě umeoctu se jedná o kyselinu citronovou.

Shodným prvkem však je, že jak kyselina octová v jablečném octu, tak kyselina citronová mají pozitivní vliv na vlasy. Často se tak jedná o jednu z přísad domácích masek na vlasy. Barva umeoctu je červená a ve složení se kromě extraktu z japonských švestiček nachází zhruba 30 procent mořské soli. Zároveň je v umeoctu obsaženo několik vitaminů a minerálních látek, díky kterým tak má umeocet pozitivní účinky na lidský organismus.

Umeocet účinky

Pozitivní účinky umeoctu se projevují zejména ve spojení s žaludečními problémy, na které se toto ochucovadlo doporučuje. Žaludek dokáže nejen zklidnit, ale ještě navíc v člověku povzbudit chuť k jídlu. Kombinace umeoctu společně s meduňkovým čajem je tak skvělou volbou při počátečních žaludečních problémech. S meduňkovým čajem se umeocet shoduje i v dalším bodě, a tím je minimalizování bolesti hlavy. V neposlední řadě se mezi účinky umeoctu řadí:

  • zpomalování stárnutí,
  • snižování únavy,
  • odstraňování pálení žáhy,
  • celková harmonizace organismu.

Vyhledávané jsou tak recepty obsahující právě dochucovadlo z japonských švestek nejen pro svoji výtečnou chuť, ale také pro několik zdravotních benefitů na lidské tělo.

Umeocet recepty

S použitím umeoctu se setkáme v kuchyni, a to formou několika různých receptů. Mezi nejvyhledávanější umeocet recepty patří grilovaná nebo pečená masa. Stejně tak se využívá k přípravě zálivek na salát, v dresincích, kdy je nejoblíbenější kombo umeoc. s jogurtem. Ozvláštnit si tak můžete například recept na ledový salát a s umeoctovou zálivkou jej zařadit mezi své rodinné umeocet recepty.

Použití umeoctu je však nejen na čerstvou zeleninu, jako je recept na ledový salát, ale taktéž se využívá při přípravě kvašené zeleniny, zejména okurek. Především v asijských zemích umeocet recepty nezahrnují pouze pokrmy, nýbrž i nápoje. V horkých měsících si zkuste přidat lžičku ochucovadla do vody, znavenému tělu dodá nápoj potřebnou vzpruhu.

Kde koupit umeocet?

Spoustu jedinců napadá otázka: „Kde koupit umeocet?“, jelikož se nejedná o běžně dostupné dochucovadlo v supermarketech. Po umeoctu se porozhlédněte ve některých lékárnách, jako je Pilulka, nebo ve vybraných prodejnách se zdravou výživou. Stejně tak se dá dochucovadlo pořídit v drogeriích anebo na určitých internetových obchodech. Jedním z nich je i e-shop Grizly. Nejčastěji se u umeoctu setkáte s výrobcem Country Life, případně s tradičními japonskými značkami.

Jak použít umeocet pro lepší start do nového dne?

Sklenici vody smíchanou se lžičkou umeoctu se vyplatí popíjet nejen v letních měsících, ale také ráno v průběhu celého roku. Jedná se o skvělý způsob, jak použít umeocet a jak svému tělu dopřát to, co si zaslouží. Stejně jako vlažná voda s citronem, tak i s umeoctem dokáže s ospalým organismem divy. Dokáže jej nejen efektivně probudit, ale ještě navíc přispěje k jeho odkyselení.

Zatímco osvěžující ledová káva je spíše pochutinou než zdravou vzpruhou, v případě sklenice vody s umeoctem se jedná o doporučovanou zdravou verzi, jak své tělo nastartovat. Popíjejte sklenici s nápojem nalačno a jestliže se řadíte k jedincům, které sužují bolesti hlavy, mělo by zároveň dojít k jejich odstranění. Stejně tak přispějete k dodržování pitného režimu.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

    © COPYRIGHT 2023 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.