Regenerace a očista jater

V dnešní době je běžné, že člověk okolo 35 let má játra velmi zanesená a díky tomu nefungují tak jak by měla.

To je pak pro tělo velmi destruktivní. A to nemusí být zrovna alkoholik. Stačí „normální běžný život s běžnými jídly“ a játra se velmi rychle zanesou škodlivinami. Jelikož se váš organismus detoxikuje neustále sám, vlastní detoxikace pak není proces, který byste museli od začátku nastartovat vy samotní. Stačí, když budete organismu pomáhat v tom aby mohla v dobře probíhat přirozená a plynulá detoxikace. Do detoxikace (podpory přirozené detoxikace) by tedy mělo patřit odlehčení činnosti jater, očištění jater a očištění střev.

Funkce jater

Játra jsou největším vnitřním orgánem látkové výměny v organismu. Zastávají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin, jsou zároveň trávicí žlázou, která vyprodukovává žluč, která je za potřebí při trávení tuků. Jsou také žlázou endokrinní, ve které se tvoří hormony, jsou i orgánem zásobním a jsou v nich tvořeny bílkoviny krevní plasmy. Jednou z nejdůležitějších funkcí jater je ale hlavně ta, že mají funkci detoxikační – čistí protékající krve od toxických látek. Filtrují z krve zbytky léků, chemikálií, umělých látek a jiných nežádoucích složek. Ty se sice nějaký čas v játrech zdržují, průběžně se jich snaží zbavit. Jsou-li játra přetížená  toxiny se tak dostávají zpět do tělesných tkání. Slabá játra jsou pak hlavní příčinou narušující naše celkové zdraví.

Příznaky oslabení jater

Mezi první a časté příznaky patří únava a malátnost. Tu člověk pocítí navzdory dostatku spánku a klidu, přepadat vás může hned brzy po probuzení. Často se také vyskytuje noční nespavost, a to především od 23. do 3. ranní hodiny. Tou dobou játra a žlučník nejvíc pracují. Potíže s játry se projevují také skrz střídajícími se pocity horka a chladu. Další jaterní poruchy se mohou projevovat také:

 • bolestí břicha
 • zadržováním vody
 • nadýmáním
 • tmavou močí a světlou stolicí
 • později vypadáváním tělesného ochlupení a zažloutnutím očního bělma.

Žlučové kameny

Nemoc jater je často spojována se žlučovými kameny. Každý desátý člověk má žlučové kameny. Jejich tvorba je závislá hlavně na stravování. Kvůli špatnému životnímu stylu stoupá koncentrace žluči a látky, které jsou v takovéto podobě, mohou vytvářet usazeniny. Krystalizuje cholesterol, bilirubin a vápník. S játry jsou spojeny orgány, jako je hypofýza, štítná žláza a slinivka břišní. Ženy trpí na žlučové kameny častěji než muži. Žlučové kameny jsou mohou být různého typu. Očistou se kameny rozdrobí a vyjdou z těla v podobě semínek a drobného černého písku.

Proč se v těle tvoří usazeniny typu žlučových kamenů?

 • zanesené tlusté střevo
 • špatná životospráva a stravování
 • nedostatek živých alkalických minerálních látek a vitamínů
 • sedavý způsob života
 • špatné dýchání (pohyby bránice pomáhají toku žluči ve žlučovodu a následně do dvanácterníku)

Jak na očistu jater?

 • Ve stravě se vzdejte jídel připravených na tuku, alkoholu, kávy, černého čaje, průmyslově připravených polotovarů se stabilizátory a konzervanty.
 • Pijte alespoň 8 sklenic vody denně.
 • Jezte hodně zeleniny. Zejména listové s výraznou zelenou barvou. Nezapomínejte ani na kvašenou zeleninu s obsahem vitamínu B.
 • Pijte bylinné čaje. Zejmnéna je vhodný zázvorový s medem a citrónem.
 • Játra a žlučník skvěle pročišťuje panenský olivový olej. Dávejte si ho lžičku klidně na lačno, doplněnou citrónovou nebo limetkovou šťávou.
 • Dopřejte si klid a relax. Choďte na pravidelné procházky do přírody.

Účinné přípravy vhodné pro regeneraci

Liver Aid-Silymarin PLUS

Dopřát by si ho měl určitě každý, kdo má nebo měl jaterní onemocnění.

Je to komplexní produkt regenerující játra, který obsahuje:

 • aminokyseliny ochraňující játra, které obsahují síru
 • důležité látky arginin a ornitin
 • chrom, karnitin, selen
 • ostropestřec mariánský

Lecitin

Je látka nezbytná pro správné využití a odbourání tuků. Navíc Detoxikace, očista a regenerace jater změkčují stolici a tím usnadňuje hladší průběh detoxikace jater i celého organismu. Pozor na kvalitu lecithinu – důležitý je obsah cholinu a inozitolu – který je pro tyto dvě látky ve správném poměru, více – lecithin.

Nopal

Je léčivá rostlina, která má výborný účinek na regeneraci jater. Také má příznivý účinek na celé zažívání i vylučování. Další výhodou je, že dokáže optimalizovat váhu. Účinný je tak zejména při hubnutí.

Chlorofyl

Má silné detoxikační účinky a kromě řady příznivých účinků pro organismus dokáže také účinně harmonizovat činnost střev a tím významně ovlivnit regenerovaci těla, včetně jater.

Potraviny s blahodárnými účinky

Zelenina

Bylinky a koření

Další potraviny

Artyčoky

Nopál

Ryby

Cibulová - česnek, cibule, pórek

Kurkuma

Semínka – lněná, chia

Košťálová – květák, kapusta, brokolice, zelí

Rozmarýn

Mořské řády – kelp, chlorella

Kořenová – mrkev, celer, řepa

Jarní bylinky – pampelišky, kopřivy


Jakákoliv listová zelenina

Ostropestřec mariánský


06.12.2017

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Dieta při mononukleóze

06.12.2017

Mononukleóza se řadí mezi virová onemocnění, která zpravidla postihují játra. Pokračovat ve čtení

Jaterní dieta

06.12.2019

Není dieta jako dieta. Jaterní dieta vede nejen k redukci tělesné hmotnosti, ale také k očištění organismu od škodlivých látek. Zdravá játra jsou pro chod lidského organismu nepostradatelná. Které potraviny zařadit do jaterního jídelníček a čemu se raději vyvarovat? Pokračovat ve čtení

Ledviny, jejich funkce a možná onemocnění

06.12.2017

Ledviny jsou sídlem takzvané prazákladní životní energie, proto si také zaslouží velkou pozornost a péči. Pokračovat ve čtení

Odkud se bere tik v oku?

05.12.2017

Škubání v oku a cukání víčka jsou poměrně častým neduhem. Většinou je na vině únava z nedostatku spánku nebo psychické vyčerpání. Pokračovat ve čtení

Co dělat, když vás trápí afty?

05.12.2017

I když nejsou afty nijak závažné onemocnění, tak dokáží řádně potrápit. Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 223 712 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?