Životospráva

Hlavní podstatou dobré životosprávy je zdravá strava. Důležitý je přísun vitaminů a minerálů. Jídelníček by proto měl být rozmanitý a bohatý zejména na zeleninu, ovoce, ořechy, semínka (například chia) a další potraviny. Základem je jíst pravidelně bez přejídání a dodržovat pitný režim.

ˇ

Současným problémem jsou nejrůznější stravovací obtíže a poruchy spojené s hmotnostními výkyvy jako například anorexie nebo obezita. Pokud se chcete ujistit, že je vaše tělesná hmotnost v normě, využijte bmi kalkulačku.

Vedle stravování je hlavní zásadou zdravé životosprávy pravidelný pohyb. Nejde o to trápit se v posilovně, ale spíš trochu se pravidelně protáhnout, nebo se projít do přírody. Pohyb se tak může stát i příjemnou a nezbytnou relaxací.

Významným faktorem dobré životosprávy je také odpočinek. To znamená dostatek spánku, udržování pravidelného spánkového režimu a relaxace.

Každý, kdo usiluje o dlouhý a spokojený život, by se v přední řadě měl vyvarovat škodlivých návyků jako je kouření a nadměrná konzumace alkoholu.

    Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!


    Mohlo by vás zajímat

    © COPYRIGHT 2021 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.