Hubněte se smoothie koktejly

Nápoje recepty

Recept, jak zhubnout, je díky smoothies snadnější. Spoustu lidí nebaví jíst syrovou zeleninu a ani ovoce příliš mnoho nezkonzumuje. Ovšem díky rozmixované úpravě může pravidelné konzumaci zeleniny a ovoce přijít na chuť.

Strava pro velmi vytížené lidi

Smoothie jsou skvělé nápoje pro zaneprázdněné lidi. Někdo tvrdí, že nemá čas připravovat si ovocné a zeleninové saláty. Většinou si ale dokáže najít chvilku, aby nasypal posekané ingredience do mixéru a stiskl tlačítko. Příprava těchto koktejlů je tak jednoduchá a rychlá, že v podstatě nic víc nevyžaduje.

Navíc si můžete nápoj přelít do kelímku s uzavíratelným víčkem a brčkem nebo plastové láhve a cucat třeba v autobuse cestou do práce. Výmluva „jsem zaneprázdněný/á a nemám čas si něco podobného připravovat,“ tady jednoduše neobstojí.

Smoothie koktejly jsou také oblíbenou součástí redukčních diet. Hlavní roli hraje „zelený koktejl“ třeba při sirtfood dietě. Kromě zhubnutí tento koktejl slibuje díky obsaženým sirtuinům také dlouhověkost. Sirtuiny patří mezi antioxidanty obsažené v rostlinách, v živočišných produktech je proto nenajdeme. Vyznačují se blahodárným účinkem na lidské zdraví a jsou skvělým pomocníkem při hubnutí.

Smoothie jsou velice oblíbené také u zastánců raw stravy, při které je jídelníček založen pouze na syrových neboli živých potravinách. Raw strava je tak složena především z ovoce a zeleniny, ze kterých si raw strávníci připravují šťávy a koktejly.

Alternativou smoothie koktejlů mohou být i hotové koktejly v prášku, například nejrůznější proteinové koktejly nebo Herbalife koktejly, které obsahují velké množství vitamínů a minerálů. A navíc ještě Herbalife koktejly skvěle chutnají.

Výborná prevence nachlazení

Můžete si také vybrat recept na koktejl svému tělu na míru. Pokud chcete hubnout a zároveň se vyhnout nachlazení, bude vám k tomu stačit rozmixovat jedno větší mango a 250 ml polotučného mléka.

V mangu najdete především vitamíny B6 a B12, C a E, ale také minerály, a to sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, zinek, měď a mangan. V mléku se nachází vápník, sodík, draslík, hořčík, vitamín A, B6 a B12, C a D. Vhodný je tento koktejl i na uklidnění nervů ve stresových situacích díky vysokému obsahu draslíku a hořčíku.

Výhody ovocných a zeleninových šťáv

Smoothie a hubnutí jsou propojené výrazy a nabízejí řadu výhod:

 • Jednou sklenkou dostanete do těla klidně i celou doporučenou denní dávku vitamínů a minerálů.
 • Můžete ovlivňovat jejich složení, přizpůsobit si recept na míru, pokud vám například chybí nějaký vitamín či minerální látka, můžete ji velmi dobře doplnit právě pomocí koktejlu.
 • Dají se konzumovat kdekoliv.
 • Díky nim bez potíží zkonzumujete i potraviny, které jsou sice zdravé, ale samotné nejsou nijak zvlášť chutné. Rozmixované v kombinaci s jinými ingrediencemi je ale snadno vypijete.
 • Husté šťávy působí detoxikačně na žaludek, střeva, játra a ledviny.

Doplňte vitamíny a minerály

Pro posílení imunity a doplnění vitamínů a minerálních látek se v létě hodí smoothie z melounu, banánu a jahod. Obsahuje půl kila melounu, pět velkých jahod, polovinu banánu a asi 5 g strouhaného kokosu (2 polévkové lžíce). Působí jako vitamínová bomba.

Proč právě tyto ingredience?

 • Meloun obsahuje: vitamíny A, B1, B2, PP, C, draslík, vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, měď, zinek a železo. Stimuluje krevní oběh, střeva, stabilizuje rovnováhu vody v organismu, působí jako antioxidant.
 • Jahoda: vitamíny A, B, C a E, draslík, zinek, síru, vápník a hořčík. Podporují metabolismus, vylučování, působí proti vzniku močových kamenů.
 • Banán: vitamíny B6 a B2, C, D a E, sodík, draslík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď, zinek, fosfor. Léčebně působí na vysoký krevní tlak a proti odvápňování kostí.
 • Kokos: vitamíny A, B6 a B12, C a D, vápník, železo, hořčík, sodík, draslík. Pomáhá například regulovat cholesterol, má protizánětlivé účinky, pomáhá spalovat tuk.

Zajistěte si dostatek bílkovin

Pokud se rozhodnete smoothie pravidelně pít, a třeba v horkém létě, kdy nemáte chuť na běžnou stravu, jimi i částečně nahrazovat jídlo, musíme upozornit na to, že sice obsahují spoustu vitamínů a vlákniny, ale scházejí v nich proteiny. Proto se hodí zkombinovat je s proteinovými přípravky. Dlouhodobě by také rozhodně neměly být náhradou stravy. Vyvážený a pestrý jídelníček je vždy na prvním místě.

Pozor na příliš mnoho vlákniny

Vhodné je také kombinovat ovoce a zeleninu a další ingredience (například semínka), aby koktejl získal chuť i přesný obsah vitamínů a minerálů. Smoothie recepty zohledňují obojí. Konzumaci smoothie byste ale neměli přehánět kvůli zvýšenému obsahu vlákniny. Její nadbytek totiž může způsobit střevní potíže, nebo také horší vstřebatelnost některých minerálů.

  Získejte ZDARMA jídelníček na míru vašim potřebám a exkluzivní SLEVY od našich partnerů!

  © COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.