Hubněte se smoothie koktejly

Receptů na hubnutí koluje po světě spousta. Nejefektivnější jsou ty, které vycházejí ze zdravé a vyvážené stravy. Tyto podmínky bezezbytku splňují smoothie koktejly. Jedná se o husté ovocné a zeleninové šťávy.

Recept, jak zhubnout, je díky smoothies snadnější. Spoustu lidí nebaví jíst syrovou zeleninu a ani ovoci příliš mnoho nezkonzumuje. Ovšem díky rozmixované úpravě může pravidelné konzumaci zeleniny a ovoce přijít na chuť. 

Strava pro velmi vytížené lidi

Smoothie jsou skvělé nápoje pro zaneprázdněné lidi. Někdo tvrdí, že nemá čas připravovat si ovocné a zeleninové saláty. Většinou si ale dokáže najít chvilku, aby nasypal posekané ingredience do mixéru a stiskl tlačítko. Příprava těchto koktejlů je tak jednoduchá a rychlá, že v podstatě nic víc nevyžaduje. 

Navíc si můžete nápoj přelít do kelímku s uzavíratelným víčkem a brčkem nebo plastové láhve a cucat třeba v autobuse cestou do práce. Výmluva „jsem zaneprázdněný/á a nemám čas si něco podobného připravovat,“ tady jednoduše neobstojí.

Výborná prevence nachlazení

Můžete si také vybrat recept na koktejl svému tělu na míru. Pokud chcete hubnout a zároveň se vyhnout nachlazení, bude vám k tomu stačit rozmixovat jedno větší mango a 250 ml polotučného mléka.

V mangu najdete především vitamíny B6 a B12, C a E, ale také minerály, a to sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, zinek, měď a mangan. V mléku se nachází vápník, sodík, draslík, hořčík, vitamín A, B6 a B12, C a D. Vhodný je tento koktejl i na uklidnění nervů ve stresových situacích díky vysokému obsahu draslíku a hořčíku.

Výhody ovocných a zeleninových šťáv

Smoothie a hubnutí jsou propojené výrazy a nabízejí řadu výhod:

 • Jednou sklenkou dostanete do těla klidně i celou doporučenou denní dávku vitamínů a minerálů.

 • Můžete ovlivňovat jejich složení, přizpůsobit si recept na míru, pokud vám například chybí nějaký vitamín či minerální látka, můžete ji velmi dobře doplnit právě pomocí koktejlu.

 • Dají se konzumovat kdekoliv.

 • Díky nim bez potíží zkonzumujete i potraviny, které jsou sice zdravé, ale samotné nejsou nijak zvlášť chutné. Rozmixované v kombinaci s jinými ingrediencemi je ale snadno vypijete.

 • Husté šťávy působí detoxikačně na žaludek, střeva, játra a ledviny.

Doplňte vitamíny a minerály

Pro posílení imunity a doplnění vitamínů a minerálních látek se v létě hodí smoothie z melounu, banánu a jahod. Obsahuje půl kila melounu, pět velkých jahod, polovinu banánu a asi 5 g strouhaného kokosu (2 polévkové lžíce). Působí jako vitamínová bomba.

Proč právě tyto ingredience?

 • Meloun obsahuje: vitamíny A, B1, B2, PP, C, draslík, vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, měď, zinek a železo. Stimuluje krevní oběh, střeva, stabilizuje rovnováhu vody v organismu, působí jako antioxidant.

 • Jahoda: vitamíny A, B, C a E, draslík, zinek, síru, vápník a hořčík. Podporují metabolismus, vylučování, působí proti vzniku močových kamenů.

 • Banán: vitamíny B6 a B2, C, D a E, sodík, draslík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď, zinek, fosfor. Léčebně působí na vysoký krevní tlak a proti odvápňování kostí.

 • Kokos: vitamíny A, B6 a B12, C a D, vápník, železo, hořčík, sodík, draslík. Pomáhá například regulovat cholesterol, má protizánětlivé účinky, pomáhá spalovat tuk.

Zajistěte si dostatek bílkovin

Pokud se rozhodnete smoothie pravidelně pít, a třeba v horkém létě, kdy nemáte chuť na běžnou stravu, jimi i částečně nahrazovat jídlo, musíme upozornit na to, že sice obsahují spoustu vitamínů a vlákniny, ale scházejí v nich proteiny. Proto se hodí zkombinovat je s proteinovými přípravky. Dlouhodobě by také rozhodně neměly být náhradou stravy. Vyvážený a pestrý jídelníček je vždy na prvním místě.

Pozor na příliš mnoho vlákniny

Vhodné je také kombinovat ovoce a zeleninu a další ingredience (například semínka), aby koktejl získal chuť i přesný obsah vitamínů a minerálů. Smoothie recepty zohledňují obojí. Konzumaci smoothie byste ale neměli přehánět kvůli zvýšenému obsahu vlákniny. Její nadbytek totiž může způsobit střevní potíže, nebo také horší vstřebatelnost některých minerálů.

20.04.2016

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

 

Kam dál?

Koktejly na hubnutí

26.08.2015

Chcete-li zhubnout, jistě hledáte nejúčinnější a zároveň také nejpříjemnější způsob. Určitě pro vás bude důležité, abyste kýženého efektu, tedy shazování kilogramů dosáhli s co nejmenší námahou. Slibnou pomocí jsou koktejly na hubnutí. Pokračovat ve čtení

Pomáhá zelený čaj při hubnutí?

25.08.2019

Čaj, který při svém zpracování prošel minimální oxidací, tedy neprodělal proces fermentace, označujeme jako zelený čaj. To je také jediný rozdíl mezi zeleným a černým čajem, jedná se totiž o úplně stejné lístky ze stejného keře. Pokud se tyto lístky rychle spaří vodní parou, a poté se okamžitě usuší, vnikne zelený čaj. Pokračovat ve čtení

Goji: Plody kustovnice čínské pomáhají i při hubnutí

05.07.2018

Goji se říká plodům rostliny kustovnice čínské, která se už dlouhá staletí pěstuje po celé Číně a v oblastech Himalájí, v dnešním Nepálu a Tibetu.  Pokračovat ve čtení

Zhubněte díky zdravým tukům

29.09.2016

Máme pro vás několik pádných argumentů, proč byste se při hubnutí a zdravém životním stylu neměli bát tuků ve svém jídelníčku. Čtěte dál... Pokračovat ve čtení

Zelená káva na hubnutí

02.09.2015

V posledních letech vzbudily velkou vlnu zájmu přípravky ze zelené kávy určené na hubnutí. Objevují se lidé, kteří tvrdí, že zhubli i větší počet kilogramů právě díky těmto přípravkům.  Pokračovat ve čtení

 
Chci jídelníček ZDARMA

3 218 560 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?