Nutridrink recenze a složení

Nutridrink je tekutá výživa představující kompletní přísun živin. Využívá se zejména jako částečná, případně kompletní náhrada stravy pro jedince se zhoršeným zdravotním stavem. Nejčastěji se o Nutridrinku mluví ve spojitosti s rakovinou, avšak jeho využití je daleko širší. Kdy se s ním můžeme setkat a jaké jsou Nutridrink recenze?

Co je to Nutridrink neboli nutriční drink?

Pod označením Nutridrink nebo nutriční drink si představte tekutou formu kompletní výživy, kterou lidské tělo potřebuje. Záleží pak na vašem zdravotním stavu, zda Nutridrinkem úplně nahradíte běžnou stravu, anebo ji tím pouze doplníte. Nutriční drink tak zabraňuje podvýživě, která souvisí s nemocemi. Produkty jsou bezlepkové, a tak je mohou užívat i alergici. Stejně tak je vhodný Nutridrink pro děti, avšak až od 3 let věku, plus je nutné dbát zvýšené opatrnosti během dávkování.

Nutridrink složení

Jaké bude konkrétní Nutridrink složení, závisí na vybraném typu nutričního drinku. Dostupné jsou totiž nutridrinky v různých příchutích, kdy mezi nejoblíbenější patří jahoda, čokoláda, vanilka, lesní ovoce nebo káva. Vždy však v Nutridrink složení nalezneme složky zajišťující příjem energie a stejně tak vodu, mléčné bílkoviny nebo glukózový sirup. Všechny nutridrinky zahrnují vitamíny i potřebné minerální látky. Konkrétně se jedná o minerální látky, jako je sodík, draslík, vápník nebo fosfor s hořčíkem.

Nutridrinky a dávkování

Dávkování nutričního drinku se odvíjí podle toho, zda slouží jako vaše jediná strava, nebo jako doplněk k běžné stravě. V případě, kdy nutridrinky užíváte jako doplněk k běžné stravě, vystačíte si zhruba s jednou až 3 lahvičkami denně. V opačném případě, kdy se jedná o váš jediný zdroj výživy, bude nutné konzumovat 5 až 7 lahviček denně. Konkrétní dávkování však závisí na vašem lékaři. Nejsnažší možnost, kde si potřebné nutridrinky zakoupit, představují lékárny, například Pilulka, nebo si nutridrinky objednejte na internetových stránkách nutridrink.cz.

Pro koho je vhodný?

Vhodný je Nutridrink na přibrání, kdy byl úbytek váhy způsobený vážnou nemocí, například rakovinou, nebo podvýživou. Oslabenému tělu má nutriční drink za úkol dodat potřebné živiny, jako jsou v prvé řadě tuky, sacharidy nebo bílkoviny. Dostupný je taktéž Nutridrink pro děti a Nutridrink pro diabetiky, v tomto případě je však nutné vybírat speciální druhy. Ne každý Nutridrink je pro diabetiky vhodný.

Jaké jsou druhy nutridrinků?

Nejznámější a nejprodávanější značkou nutričních drinků je Nutricia, která nabízí opravdu rozsáhlou nabídku. Vybírat se dá jak z různých příchutí, tak z různých druhů nutridrinků, jako je třeba Nutridrink protein. Celkový počet nutri druhů činí 8 kategorií. Tou první jsou klasické nutriční drinky, které se hodí zejména pro jedince trpící nechutenstvím. Jaké jsou další kategorie?

1

Nutridrink protein

Stejně, jako je k dostání v různých příchutích běžný Nutridrink, je tomu tak i u Nutridrink protein. Na výběr je Nutridrink protein s vanilkovou, čokoládovou nebo jahodovou příchutí. Aby Nutridrink protein vycházel cenově co nejlépe, prodávají se výhodné balíčky, které zajistí lepší cenu, než kdybyste si vybrané nutriční drinky kupovali jednotlivě. Průměrná cena za balíček 4 200militrových nápojů Nutridrink protein vychází na 200-300 Kč. Vhodný je Nutridrink protein pro pacienty, kteří jsou před nebo po operaci, utrpěli úraz nebo když se jedná o seniory s nádorovým onemocněním.

2

Nutridrink compact

Obdobně, jako je pro osoby trpící nechutenstvím určený běžný Nutridrink, je tomu tak i u Nutridrinku compact, který se prodává zcela bez příchutí, s vanilkovou příchutí nebo třeba s čokoládovou. Zároveň poslouží jako zdroj živin pro lidi s oslabenou imunitou, pro seniory nebo se s ním pravděpodobně setkáte před i po chirurgickém zákroku. Ani tento druh Nutridrinku neobsahuje lepek. Cenově nejvýhodnějším balíčkem je Nutridrink Compact 5 + 1, nikoliv Nutridrink 7 + 2, jak je tomu u základního druhu.

3

Nutridrink compact protein

Další dostupnou variantou na trhu je Nutridrink compact protein, ten se opět hodí pro pacienty, které čeká operace, nebo jsou již po ní. Taktéž se Nutridrink compact protein doporučuje pro seniory nebo jedince s nádorovými onemocněními, kterým pomůže doplnit všechny potřebné živiny. Dostupný je tento Nutridrink místo jídla ve stejných příchutí i velikostech balení jako předchozí nutriční nápoj. Stejně tak obsahuje potřebné sacharidy, tuky nebo bílkoviny.

4

Nutridrink multi fibre

Rozdíl mezi běžným Nutridrinkem a Nutridrinkem multi fibre je v tom, že zahrnuje zvýšený obsah vlákniny. Z toho důvodu se tato varianta s vlákninou doporučuje pro ty, kteří trpí zažívacími potížemi, zácpou nebo naopak průjmem, a taktéž se Nutridrink multi fibre hodí pro seniory.

5

Nutridrink juicy style

Těm, které trápí onemocnění jater, slinivky břišní nebo žlučníku, se velmi často předepisuje Nutridrink juicy style. Jedná se o tekutou výživu bez tuku, která by těmto pacientům měla pomoci. Mezi dostupné příchutě se řadí například černý rybíz, jahoda nebo pomeranč. Stejně tak často se při problémech s játry doporučuje detoxikaci jater, která funguje na poměrně jednoduchém principu. Provádět detoxikaci jater je doporučované i preventivně, a to dvakrát ročně.

6

Nutridrink yoghurt

Jedincům se suchostí v ústech bude pravděpodobně doporučen Nutridrink yoghurt, který je opět k dostání v několika různých příchutích, mezi nejoblíbenější patří čokoláda a vanilka. Nejvýhodnější balení představuje 5 + 1 a zakoupit tento daný nutriční drink můžete například v lékárně.

7

Nutridrink créme

Další Nutridrink místo jídla je Nutridrink créme, který se se svojí krémovou strukturou doporučuje opět pacientům, které sužují poruchy příjmu potravy, nebo pacientům, kteří potřebují zvýšený přísun energie. Pokud si tak nemůžete připravit zdravé svačiny proto, že máte poruchu polykání, zvolte Nutridrink yoghurt. Na rozdíl od běžně dostupných zdravých svačin se hodí pro všechny, které trápí poruchy příjmu potravy. Zároveň se doporučuje daný Nutridrink na přibrání.

Nutridrink pro diabetiky nese označení Diasip a je skvělý nejen pro diabetiky, ale i pro jedince se sníženou glukózovou tolerancí.

Nutridrink recenze

Přečtěte-li si Nutridrink recenze, které se nacházejí na internetu, většina z nich vám pro zradí, že se konzumace daného produktu osvědčila. Chvála směřuje i na výběr chutí nebo vynikající konzistenci. Naopak negativní Nutridrink recenze zmiňují vysokou cenu a malý obsah lahviček. Po vysazení nutričních drinku může přijít vhod Nutriadapt, tedy poradna ohledně úpravy váhy.

© COPYRIGHT 2024 pestrý jídelníček. ALL RIGHTS RESERVED.