Cambridge dieta

Velmi častým jevem je při dietách jojo efekt. Spousta lidí s ním má nepříjemné zkušenosti. Sice se jim během diety podaří trochu zhubnout, ale poté zase kilogramy nabere zpátky. V případě Cambridge diet to ale tak není.

Tato dieta navíc napomáhá tomu, aby si člověk osvojil zásady správného stravování.

Princip diety

Na čem je tedy Dieta Cambridge vlastně založena? Respektuje dvě důležité zásady, které pomáhají udržet optimální váhu, a sice přiměřené množství stravy vhodného složení a dostatek pohybu. Cílem tohoto způsobu hubnutí se stává především úbytek tělesného tuku.

Principy diety vychází ze zkušeností dr. Alana Howarda, odborníka na obezitu. Z toho jasně vyplývá, že vychází ze známých a lékařsky prokázaných skutečností, které fungují. Jde o výživu umožňující snížení hmotnosti a její následnou kontrolu a udržování. Důležitý je v tomto případě také odborný dohled.

Jídelníček Cambridge diet je sestavený z nízkokalorických jídel. Vybíráte z tyčinek, kaší, polévek a koktejlů. Přestože jde o nízkokalorické produkty, svůj organismus nijak nezanedbáváte. Jídla vždy obsahují dostatek vysoce hodnotných bílkovin a naprostého minima tuků. Vždy je v pokrmech ale zároveň obsažen i dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků. V jedné porci pokrmu se nachází 33 % doporučené denní dávky těchto látek.

Pro výrazné a dlouhodobé hubnutí se tento druh diety využívá i jako celodenní strava. Tehdy režimem Cambridge diet nahradíte všechna jídla, nebo jíte maximálně jedno normální jídlo, i to se ale podřizuje pravidlům zdravé výživy. V případě, že chcete hubnout pomaleji, nahraďte pokrmem Cambridge diet jenom jedno nebo dvě jídla z celého dne.

Jídelníček na jeden den:

 • Snídaně: Ovesná kaše Cambridge diet s jablkem a skořicí, kousek melounu,
 • Oběd: Dušené zelené fazolky se sýrem a bramborem,
 • Odpolední svačina: Jablko,
 • Večeře: Čerstvé krevety, zelený ledový salát, díl ananasu

V tomto případě jde o pomalé lehké hubnutí, kdy instantním jídlem nahrazujete jen jedno jídlo denně.

Nejradikálnější fází je, když nahrazujete 3-4 jídla denně. Například snídani, odpolední svačinu a večeři nahrazujete pokrmy z programu Cambridge diet a na oběd si můžete dopřát rybu s bílým masem, porci cca 150 g a k tomu okurku a papriku. K pití se při této dietě doporučuje čaj a káva.

Pro koho se dieta hodí?

 • Pro osoby, které potřebují odbourávat viscerální, tedy břišní tuk, ale i tuk podkožní.

 • Pro ty, kteří chtějí po určitou dobu hubnout zdravě a bezpečně s ohledem na to, aby jejich tělo získalo všechny potřebné látky pro správné fungování.

 • Pro toho, kdo chce zdravou a vyváženou náhradu stravy.

 • Pro toho, kdo si chce udržet optimální váhu.

 • Pro lidi, jež chtějí hubnout pomalu a postupně, ale pro ty, kteří volí radikálnější cestu. Míra hubnutí záleží na zvolené cestě – tedy počtu Cambridge jídel.

Nevýhody diety:

 • Musíte konzumovat předem odborně připravená jídla, aby měla správné složení, jde vlastně o druh stravy ze sáčku, i když s pečlivě hlídaným nutričním složením.

 • Může vás pronásledovat chuť na pravé doma připravené jídlo.

 • Jídla připravená pro Cambridge diet nejsou levná, když k tomu připočtete i konzultace s odborníkem, může být cena hubnutí opravdu dost vysoká.

Závěr? Využijí ji i obézní lidé

Jedná se o instantní stravu s přesně vyváženým poměrem živin. Disponuje několika programy podle množství kalorií, které jídla obsahují. Vzhledem k nízkokalorickému příjmu se hodí i pro obézní lidi, u kterých jiné diety neúčinkovaly. Měla by se však dodržovat pod odborným dohledem.

Šance zhubnout je velká, ovšem po skončení je i tak třeba postupovat při návratu k normálnímu stravování obezřetně, aby nedošlo k jojo efektu.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

Chci jídelníček ZDARMA

2 150 274 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?