Krabičková dieta

Velice populární stravovací metoda, oblíbená též mezi známými osobnostmi, je známá jako krabičková dieta. Jedná se o pohodlný způsob, jak se zdravě stravovat, a také o cestu k tomu, jak si osvojit správné stravovací návyky, dodat tělu přiměřené množství kalorií a zhubnout tak nějaké to kilo.

Princip krabičkové diety

Hlavním principem krabičkové diety je to, že konzumujete předem připravenou, nutričně vyváženou stravu. V krabičkách je připraveno všech pět jednotlivých jídel: snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře.

Tím, že je vše předem připravené, nemůže nastat situace, že se nenajíte kvůli tomu, že není kde si koupit oběd nebo svačinu.

Jestliže nepodvádíte, sníte díky krabičkám pouze takové množství kalorií, kolik potřebujete. Navíc jíte pravidelně a nezpomalujete si metabolizmus časovými prodlevami mezi jídly. Jednotlivé porce obsahují vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků i dostatečné množství vlákniny, vitamínů a stopových prvků. Právě z těchto důvodů je tato dieta tak vhodná pro hubnutí.

Udělej si sám

Pokud na tom nejste s časem tak špatně, abyste si nenašli jednu hodinu denně na přípravu, určitě si dělejte krabičky doma. Domácí krabičková dieta je především levnější, ale také kvalitnější varianta prodávané krabičkové diety.

Recepty na jídla do krabičkové diety nejsou nijak složité, počítejte však také s časem věnovaným nákupu potravin a sestavování jídelníčku. Snídaně a dopolední svačina by měly tvořit 40 % přijaté energie, oběd přibližně 30 % a odpolední svačina s večeří opět 40 % denního příjmu.

Rady, jak ušetřit čas

 • Držte krabičkovou dietu spolu s kolegyní a střídejte se při přípravě jídel,

 • Jídla uvařte víc a krabičky si zamrazte,

 • Z jídla, které vaříte pro rodinu, část oddělte pro sebe a doplňte zeleninovou přílohou nebo salátem,

 • Dělejte si týdenní jídelníček, nakupujte jednou týdně a nákupy plánujte podle jídelníčku.

Pro koho je krabičková dieta vhodná

Tato dieta je vhodná pro všechny. Pro ženy i pro muže, pro pracující i pro studenty. Můžete ji začít dodržovat, když chcete zhubnout, nebo třeba jen začít jíst zdravě. Pokud si ji uzpůsobíte svým potřebám, je to ideální způsob, jak začít dělat něco pro sebe. Při využití možnost dovážky krabiček od specializovaných firem je krabickova dieta skvělým pomocníkem pro zaneprázdněné lidi.

Krabičky a redukce váhy

Hubnutí není hladovění nebo jednostranná výživa. Takovým způsobem možná dokážete zhubnout, ale ne dlouhodobě. To, co opravdu funguje, je pravidelná, vyvážená strava, nižší příjem energie než její výdej a dostatečná pohybová aktivita.

Díky krabičkám budete mít po ruce přesně takové množství jídla, jaké k hubnutí potřebujete. Sníte toho tolik a v takovém složení, abyste neměli hlad, ale přitom se nepřejídali. Když si správně sestavíte jídelníček, aby byl zdravý a dietní, nebude vás honit mlsná a odpadne riziko přejídání.

Výhody domácí krabičkové diety

 • Vlastní přípravou krabiček ušetříte spoustu peněz,

 • Víte přesně, co jíte,

 • Vaříte si podle vlastní chuti,

 • Nemáte hlad a jíte pravidelně,

 • Naučíte se jak zdravě jíst a můžete své znalosti využívat po celý život

Nevýhody domácí krabičkové diety

 • Každý den s sebou musíte nosit do práce krabičky,

 • Musíte věnovat čas nákupu a přípravě,

 • Musíte počítat kalorie a znát nutriční složení potravin

Krabičková dieta není dietou v pravém slova smyslu. Jde spíš o správné stravovací návyky. Protože se jedná o nutričně vyvážené jídlo, má dlouhodobé výsledky. Při této dietě nehladovíte a naučíte se něco o zdravé výživě. Bez hladovění dodáte svému tělu nízkokalorickou vyváženou stravu.

Získejte zdravý jídelníček na míru ZDARMA

 • Sestavený od nutriční poradkyně
 • Komplexní jídelníček pro vaší osobu
 • Recepty na 7 dní ZDARMA

Chci jídelníček ZDARMA

Komentáře ke článku

Abyste mohli přidat komentáře, musíte se přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, zaregistrujte se

Chci jídelníček ZDARMA

2 046 985 doručených jídelníčků, za dvě minuty získáte váš!

Tip: Víte, že nejčastěji chtějí lidé zhubnout 10 kg?